Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

object(Object_MainPageBox)#416 (41) { ["o_classId"]=> int(2) ["o_className"]=> string(11) "mainPageBox" ["name"]=> string(12) "Aktualności" ["content"]=> NULL ["boxType"]=> string(4) "dark" ["gridType"]=> string(3) "1x1" ["slideshow"]=> bool(false) ["full"]=> bool(false) ["target"]=> bool(false) ["external_link"]=> NULL ["internal_link"]=> array(1) { [0]=> object(Document_Page)#400 (36) { ["title"]=> string(0) "" ["description"]=> string(0) "" ["keywords"]=> string(0) "" ["metaData"]=> array(0) { } ["type"]=> string(4) "page" ["prettyUrl"]=> string(0) "" ["css"]=> string(0) "" ["personas"]=> string(0) "" ["usePersona"]=> NULL ["module"]=> string(0) "" ["controller"]=> string(7) "default" ["action"]=> string(7) "gallery" ["template"]=> string(20) "/default/gallery.php" ["elements"]=> array(5) { ["contentGallery"]=> object(Document_Tag_Wysiwyg)#417 (9) { ["text"]=> string(73346) "

 

 

 

W związku z formowaniem się Komitetu Społecznego, którego celem jest powołanie Bełchatowskiej Rady Seniorów przekazujemy harmonogram spotkań ww. Komitetu, jednocześnie zachęcając słuchaczy UTW do włączenie się do poniższej inicjatywy. 
 

KOMITET SPOŁECZNY w sprawie powołania BEŁCHATOWSKIEJ RADY SENIORÓW będzie pełnił dyżury w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie w holu budynku Giganty Mocy w godzinach 14:00 - 15:00 według niżej zamieszczonego harmonogramu dyżurów:

 

13 marca 2017 r.
- Jadwiga Kowalska
- Czesława Gorząd

 

20 marca 2017 r.
- Zbigniew Baranowski
- Zofia Banaszkiewicz

 

27 marca 2017 r.
- Krystyna Mikołajczyk
- Urszula Buś

 

03 kwietnia 2017 r.
- Jadwiga Kowalska
- Danuta Grabska

 

10 kwietnia 2017 r.
- Bolesław Herudziński
- Zbigniew Baranowski

 

24 kwietnia 2017 r.
- Jadwiga Kowalska
- Czesława Gorząd


-------------------------------------------------------------BAL KARNAWAŁOWY

Serdecznie zapraszamy Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na Bal Karnawałowy (stroje karnawałowe mile widziane), który odbędzie się 28.02.2017 r. o godz. 17.00 w Centrum Gastronomicznym KUBUŚ.


Koszt: 60 zł

Zapisy do 20.02.2017 r. u przedstawicieli Rady Słuchaczy

-------------------------------------------------------------
 

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy, sentymentalny koncert grupy wokalnej Przygoda PL, który odbędzie się 11.02.2017 r. o godz. 17.00 w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy.  Będzie to niezwykła podróż w czasie, w ramach której usłyszymy m.in takie piosenki jak " Obladi Oblada", "  Pod niebem Paryża", " Idź w swoją stronę ", "Jadą wozy kolorowe" czy " Les Champs Elysées".

Będzie to tez okazja poznać grupę wyjątkowych kobiet, które przed laty połączyła pasja śpiewania.


Zespół „Przygoda PL” wywodzi się z dawnego dziecięcego zespołu harcerskiego, który działał w Piotrkowie Trybunalskim w latach 60. i 70.  W latach 70.  zespół odnosił ogólnopolskie sukcesy – m.in. otrzymał główną nagrodę na Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach w 1976 roku. Koncertował także  w Anglii i Francji. Zespół stawiany był wtedy  w jednym rzędzie ze słynną  „Gawędą”. 

Grupa członkiń dawnej „Przygody” postanowiła w 2011 roku zespół reaktywować. W ten sposób powstała „Przygoda.pl”. 28 stycznia 2012 roku odbył się pierwszy koncert złożony z dawnych piosenek harcerskich.

„Przygoda” miała już przyjemność koncertować  w Piotrkowie z Arturem Andrusem, Elżbietą Adamiak, Zbigniewem Wodeckim oraz zespołem „Słowiańska dusza”. W lipcu 2013 r. jako wielokrotny laureat (lata 70.) zespół został zaproszony na Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej, który rokrocznie odbywa się w Kielcach. Wystąpił podczas uroczystego koncertu finałowego. W każdym sezonie zespół  przygotowuje nowy autorski program artystyczny.

W lipcu 2014 „Przygoda.pl” wystąpiła w ramach dwudniowego festiwalu kultury żydowskiej „Szabaton”, wykonując tradycyjne pieśni żydowskie. W marcu 2015 roku odbył się koncert piosenki francuskiej „Paris toujours Paris”,  w czerwcu 2016 r. – koncert piosenek cygańskich „Z taborem w cztery świata strony”. W styczniu 2016 roku zespół wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie, otrzymując wyróżnienie.


Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.


-------------------------------------------------------------

Spotkanie Wigilijne Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Serdecznie zapraszamy Słuchaczy UTW na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 14.12.2016 r. o godz.17:00 w Centrum Gastronomicznym KUBUŚ.

Koszt 35 zł.

Zapisy u przedstawicieli Rady Słuchaczy

-------------------------------------------------------------

Andrzejki w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Serdecznie zapraszamy na Zabawę Andrzejkową, która odbędzie się 23.11.2016 r. o godz. 17:00 w Domu Rzemiosła.

Koszt 60 zł.

Zapisy u przedstawicieli Rady Słuchaczy.

-------------------------------------------------------------


WYKŁAD AUDYTORYJNY


19.10.2016 r godz. 16.30./sala koncertowa/

Wykład pt.: "Zbyt wielcy by upaść, czyli mechanizmy powstawania kryzysów gospodarczych".

Poprowadzi Paulina Sojczyńska, magister ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

-------------------------------------------------------------

Zapraszamy słuchaczy UTW do udziału w konferencji Region i Kultura, która odbędzie się 30.09.2016 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Szczegóły do pobrania tutaj.
-------------------------------------------------------------

 

Zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku zostały zakończone.
Chętni mogą zapisywać się jeszcze na listę rezerwową.

-------------------------------------------------------------


Zapraszamy wszystkich słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na inaugurację nowego roku akademickiego, która odbędzie się 3 października w sali teatralno- widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

W programie m.in. uroczyste otwarcie roku akademickiego 2016/2017, wykład inauguracyjny, wręczenie legitymacji nowym słuchaczom UTW oraz część artystyczna. Początek o godzinie 11:00.

-------------------------------------------------------------

Drodzy Słuchacze zapraszamy do sprawdzenia się, czy są Fundusze unijne są dla Państwa.

 

Mobilna kampania informacyjno-promocyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na temat możliwości pozyskiwania dotacji unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na jeden dzień zawita do Bełchatowa, 24 sierpnia w godz. 10-17. 
Mobilna jednostka zaparkuje przy scenie plenerowej MCK Giganci Mocy.  Eksperci przeprowadzą indywidualne konsultacje z zakresu funduszy europejskich oraz godzinne i nieodpłatne spotkania informacyjno – szkoleniowe o 10:30 i 15:30.
Ich adresatami są wszystkie osoby zainteresowane dotacjami unijnymi. Jest to po prostu doskonała okazja do tego by dowiedzieć się, co w funduszach piszczy.
Co więcej, cały pojazd jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zapewniona jest możliwość skorzystania z usług tłumacza migowego poprzez Skype'a, a główne atrakcje zostały opisane na tabliczkach w języku Braille.
Nie przegap okazji i dowiedz się, czy są Fundusze dla Ciebie!
Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na http://www.zmieniamylodzkiedlaciebie.pl
lub pod numerem telefonu 42 296 65 17

-------------------------------------------------------------

Informacja

Informujemy, że są  jeszcze wolne miejsca  do Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Prosimy zainteresowane osoby o zapisy w dniach 21 – 26.09.2016 r. w godz. 10.00 – 14.00 w sekretariacie MCK

Liczba miejsc ograniczona.

Zastrzegamy możliwość wcześniejszego  zamknięcia naboru z powodu wyczerpania miejsc do UTW.

Szczegóły w zakładce Nowy nabór.
 

-------------------------------------------------------------

Informacja
Ogólne zebranie Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku 28.09.2016r. o godz. 13:00

/sala teatralno-widowiskowa PGE Giganty Mocy/


Porządek zebrania:

- Informacje ogólne na temat działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku

- Wybór Rady Słuchaczy 
-------------------------------------------------------------

Wstępny program zajęć UTW w roku akademickim 2016/2017 do pobrania

* program zajęć może ulec zmianie.
 

-------------------------------------------------------------
Zapisy do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku akademickim 2016/2017


Do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w pierwszeństwie zapisu dokonują już uczęszczający słuchacze. (Za kontynuację słuchacza uważa się uczęszczanie do UTW bez przerwy od poprzedniego roku akademickiego tj 2015/2016). Należy zapisać się w sekretariacie MCK w terminie od 05.09.2016 do 16.09.2016 r. w godz. 10.00-14.00

Prosimy o przestrzeganie ww. terminu, gdyż po wyznaczonym czasie deklaracje studentów, którzy należą już do UTW -  nie będą przyjmowane.

Po wyżej wyznaczonym terminie zostanie rozpatrzona liczba wolnych miejsc i w dniu 20.09.2016 r. zostanie podana powyższa informacja.

W roku akademickim 2016/2017 opłata za całoroczny udział w zajęciach UTW (tzw. czesne) wynosi 160 zł.  Słuchacze I roku uiszczają opłatę wpisowego w kwocie 40 zł.
Opłatę uiszczamy podczas składania Deklaracji.

Obowiązkowo do Deklaracji dołączamy dwa aktualne (podpisane) zdjęcia – format dowodu osobistego.


Szczegóły dotyczące naboru do Uniwersytetu Trzeciego Wieku znajdują się w zakładce NOWY NABÓR

Regulamin UTW zostanie wkrótce zamieszczony na stronie mck.belchatow.pl


-------------------------------------------------------------PATRONAT NAUKOWY UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W BEŁCHATOWIE

 

 

 

-------------------------------------------------------------

 

Informacja o naborze do UTW w roku akademickim 2016/2017


Do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w pierwszeństwie zapisu dokonują już uczęszczający słuchacze. Należy zapisać się w sekretariacie MCK w terminie od 05.09.2016 do 16.09.2016 r.

Prosimy o przestrzeganie ww. terminu, gdyż po wyznaczonym czasie deklaracje studentów, którzy należą już do UTW - nie będą przyjmowane.

Po wyżej wyznaczonym terminie zostanie rozpatrzona liczba wolnych miejsc i zostanie ogłoszony nabór dla nowych słuchaczy UTW.

-------------------------------------------------------------


Regulamin I Dyktanda w Bełchatowie do pobrania

Deklaracja uczestnictwa w I Dyktandzie w Bełchatowie


-------------------------------------------------------------

Artykuł do pobraniaJubileusz 10 - lecia UTW to nie koniec podsumowań działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po Gali Jubileuszowej zapraszamy 2 czerwca na uroczyste zakończenie roku akademickiego 2015/2016. W programie krótkie podsumowanie działalności UTW, prezentacja taneczna słuchaczy należących do grupy tanecznej oraz piękny i wzruszający koncert, który pokaże nam różne oblicza miłości w piosence i słowie. Koncert słowno - muzyczny został przygotowany przez słuchaczy UTW oraz Elżbietę Wesołowską. Gościnnie wystąpi Krzysztof Zygma.
Tym razem zakończenie roku akademickiego odbędzie się w małej sali teatralnej w starym budynku MCK.
Serdecznie zapraszamy.Z okazji Jubileuszu UTW specjalnie dla Państwa w dniu 31.05.2016 r. o godz. 19:00 (sala teatralno - widowiskowa PGE Giganty Mocy) wystąpią aktorzy z grupy BAT - Scena Dorosłych ze spektaklem "Dlaczego dorośli nie mogą latać?"

Wstęp wolny. Zapisy na spektakl w sekretariacie MCK.

Czy można żyć nie ulegając wszechobecnemu konsumpcjonizmowi, który steruje nami niczym aktor marionetkami, zabijając w nas resztki dziecięcej spontaniczności i wrażliwości? I czy dorosłość musi być nieustannym wyścigiem i rywalizacją?

Na te pytania spróbują odpowiedzieć aktorzy z grupy BAT - Scena Dorosłych, którzy wystąpią na sali teatralno - widowiskowej PGE Gigantów Mocy z premierowym przedstawieniem "Dlaczego dorośli nie mogą latać?"Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bełchatowie skończył dziesiąty rok działalności. Z tej okazji Miejskie Centrum Kultury przygotowało Galę Jubileuszową dla słuchaczy UTW oraz zaproszonych gości.
Bełchatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2005 roku. Od 2006 roku UTW działał pod patronatem Bełchatowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Od stycznia 2012 roku ideę Uniwersytetu kontynuuje Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie. Członkowie Uniwersytetu tworzą społeczność, która spotyka się nie tylko podczas zajęć, ale także poza nimi. Seniorzy spędzają razem swój wolny czas, organizując bale, ogniska, majówki, wycieczki.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bełchatowie jest najlepszym dowodem na to, że aktywność w życiu wcale nie kończy się wraz z ukończeniem pracy zawodowej.

Program Uniwersytetu Trzeciego Wieku budowany jest w oparciu o zapotrzebowanie słuchaczy. Bogata oferta programowa ma na celu włączenie emerytów i rencistów do systemu kształcenia ustawicznego. Aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna wprowadza osoby starsze w nowy, a zarazem pełen wyzwań okres jesieni życia. Dlatego też bełchatowski UTW wychodzi naprzeciw słuchaczom, proponując ciekawą ofertę zajęć i wykładów.

Na tą wyjątkową okoliczność dla wszystkich zgromadzonych wystąpiła Pani Halina Kunicka.

Gratulujemy wszystkim osobom zasłużonym, które przyczyniły się do powstania i rozwoju UTW. Ten szczególny Jubileusz nie mógłby się odbyć w tak wspaniałej oprawie  gdyby nie wsparcie naszych zacnych sponsorów:

Bełchatów 24. TV

Firma CES

Complete Energy Solutions

Firma  cateringowa WERONA

Termall

Rozruch-  Moc – Ekologia

Degustacja

Pracownia Rodziny Zakrzewskich

Ośrodek Konferencyjno – Szkoleniowy „ Przy Patykach”

 

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------

Wejściówki na Jubileusz 10-lecia UTW

Drodzy Słuchacze, każdego dnia od godziny 13:30 w kasie kina (w starym budynku MCK) są do odebrania wejściówki dla osób towarzyszących na Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przy odbiorze wejściówki prosimy o okazanie się legitymacją Słuchacza UTW.

-------------------------------------------------------------
 

Rok akademicki 2015/2016 jest rokiem jubileuszowym Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie. Świętujemy 10-lecie istnienia UTW. 
W związku z powyższym zapraszamy Słuchaczy na wielką  Uroczystość Jubileuszową, która odbędzie się 20.05.2016r. o godz. 16:00 w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy.


Chcemy wspólnie z Państwem i z zaproszonymi gośćmi świętować to bardzo ważne wydarzenie dla społeczności uniwersyteckiej. Podsumowanie pierwszej dekady  uzmysławia nam jaką drogę rozwoju przeszedł  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bełchatowie, ale też uświadamia nam ile nowych wyzwań edukacyjnych, kulturalnych  i społecznych przed nami. Jubileusz to również czas refleksji, podsumowań i podziękowań. Cieszymy się, że tak liczna grupa studentów reprezentuje naszą placówkę. Jesteśmy dumni, że seniorzy z naszego miasta i okolic z ogromnym zapałem realizują swoje pasje, dbają o ustawiczny rozwój edukacyjny i osobisty pokazując tym samym, że życie na emeryturze może być wypełnione i szczęśliwe.
Życzymy też całej społeczności uniwersyteckiej wspaniałego rozkwitu oraz wielu ciekawych inicjatyw.


 Zapraszamy tym samym na Jubileusz 10- lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a po uroczystości  na słodki poczęstunek.

Jubileusz nie mógłby się odbyć  z takim rozmachem, gdyby nie pomoc  i wsparcie naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

 

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Bełchatowa Pani Marioli Czechowskiej. 

 

 

 

-------------------------------------------------------------

 

Informacja

Zajęcia z psychologii w dniu 16.05.2016 r. odbędą się w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

----------------------------------------------------------------------

 

 

Informacja

W dniu 02.05.2016 zajęcia z psychologii dla UTW  z Panią Eweliną Bluszcz są odwołane  z powodu długiego weekendu.
-------------------------------------------------------------

 

 

W dniu 26.04.2016 roku została podpisana umowa patronacka między Społeczną Akademią Nauk, a Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. W związku z podpisaniem powyższej umowy Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał naukowy patronat Społecznej Akademii Nauk.

-------------------------------------------------------------
 

Informacja
 

W dniu 25.04.2015 zajęcia z psychologii dla UTW  z Panią Eweliną Bluszcz są odwołane z powodu choroby.

-------------------------------------------------------------

Informacja

Zajęcia z rozwoju osobistego w dniu 19.04.2016 r. z Panią Eulalią Adasiewicz są odwołane. Zajęcia zostaną odpracowane.
-------------------------------------------------------------

Informacja

W związku z trwającymi przygotowaniami do Jubileuszu Uniwersytetu Trzeciego Wieku na zajęciach pojawiać się będzie Telewizja Bełchatów 24.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość.
-------------------------------------------------------------


Informacja

Zajęcia z Informatyki odbędą się 20 kwietnia b.r. (środa zamiast czwartku) według zaplanowanych godzin.


-------------------------------------------------------------

"Szalone lata 60. i 70.", czyli międzypokoleniowy koncert w MCK

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie serdecznie zaprasza na niezwykły koncert. Już 23 kwietnia odbędzie się Międzypokoleniowy Wieczór Muzyczny, który zaskoczy nawet największego wirtuoza. 

Na scenie teatralno - widowiskowej PGE Gigantów Mocy spotkają się trzy pokolenia, które wspólnie odbędą podróż muzyczną do lat 60. i 70. Odwiedzą "Kawiarenki", zatańczą "Tango Milonga", pojadą "Autostopem", odwiedzą "Małgośkę", której powiedzą "O mnie się nie martw" i wspólnie razem zaśpiewają "Gdzie się podziały tamte prywatki".

Wystąpią dla Państwa:

Chór uniwersytetu Trzeciego Wieku "Pasjonata"
Chór "Małe Jedynki" i "Jedynki" ze Szkoły podstawowej nr 1 w Bełchatowie
Chór "Talenciaki" z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie
oraz zaprzyjaźnieni chórzyści.

Koncert rozpocznie się o godz.17:00. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

 

-------------------------------------------------------------

Jubileusz 10 – lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie.

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na uroczystość obchodów 10 – lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie.
Jubileusz odbędzie się 20 maja w MCK o godzinie 16:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

W programie, m.in.: wystąpienia zaproszonych gości, wręczenie legitymacji dla zasłużonych słuchaczy oraz koncert Haliny Kunickiej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku:

Działający od 2006 bełchatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku to niezwykle popularna forma edukacji osób 55+. Program UTW budowany jest w oparciu o zapotrzebowanie słuchaczy. Bogata oferta programowa ma na celu włączenie emerytów i rencistów do systemu kształcenia ustawicznego.
Bełchatowscy słuchacze mogą korzystać z zajęć informatyki, psychologii, nauki języków obcych, rozwijać swoje pasję w sekcji turystycznej i chórze UTW oraz uczestniczyć w zajęciach zdrowego odżywiania. Sprawność fizyczną słuchacze mogą kształtować podczas zajęć gimnastycznych, korekcyjnych, jogi, tańca, pilatesu, nordic walkingu oraz na basenie. Słuchacze Uniwersytetu biorą także udział w wykładach o szerokiej tematyce. Dotyczą one zagadnień z dziedziny zdrowia, historii, kultury, historii, prawa, muzyki czy socjologii. Z myślą o słuchaczach przygotowywane są specjalne kursy oraz warsztaty.

Członkowie UTW od wielu lat biorą udział w różnych projektach, m.in.: "Łączymy Pokolenia" (realizowany w latach 2007 - 2008 czy "Integracja kobiet poprzez edukację dla dorosłych", w ramach którego UTW gościło seniorki z Włoch oraz Bułgarii. Uniwersytet Trzeciego Wieku stawia też na wymianę wartości różnych regionów. W związku z powyższym co roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia zapraszane są grupy seniorów z różnych regionów Polski.

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest otwarty na wymianę doświadczeń. Stąd wizyty słuchaczy UTW na różnorodnych Piknikach Stowarzyszeń UTW, Sympozjach Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz konferencjach dotyczących aktywizacji seniorów w Polsce.

 

----------------------------------------------------------

 

Regionalna polityka senioralna

18 marca br. w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi odbyło się szkolenie dla przedstawicieli uniwersytetów trzeciego wieku i organizacji pozarządowych prowadzących działania na rzecz seniorów z terenu województwa łódzkiego.

Podczas spotkania Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi - pani Anna Mroczek omówiła najistotniejsze kierunki działań na rzecz osób starszych z terenu województwa łódzkiego planowane do realizacji w bieżącym roku przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Wśród kluczowych projektów znalazły się m. in.: druga edycja Targów Aktywnego i Zdrowego Seniora, otwarty konkurs ofert z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób na realizację programów osłonowych i aktywizujących osoby starsze, produkcja i emisja programu telewizyjnego poświęconego tematyce zdrowego i aktywnego starzenia się oraz promocji działań podejmowanych przez podmioty działające na rzecz osób starszych, a także organizacja szkoleń w zakresie problematyki osób starszych oraz zjawisk związanych z procesem starzenia.

W trakcie szkolenia omówiono również inicjatywę powstania Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, o którego roli i zadaniach w odniesieniu do potrzeb seniorów mówiła Pani Janina Tropisz – Wiceprzewodnicząca Komisji Organizacyjno – Prawnej Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Temat poświęcony wolontariatowi seniorów przedstawiła Pani Magdalena Korczyk – Waszak z Regionalnego Centrum Wolontariatu „CENTERKO” w Łodzi.

Debata z udziałem zaproszonych gości była jednocześnie okazją do omówienia mocnych i słabych stron istniejących rozwiązań na rzecz seniorów. Nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku był reprezentowany przez przedstawicielki Rady Słuchaczy Panią Łucję Grzegorczyk orz Elżbietę Kielanowską.
Jako sukces określono pojawianie się coraz to większych możliwości do podejmowania działań przez seniorów (29 uniwersytetów trzeciego wieku w województwie łódzkim, rady seniorów stanowiące reprezentację osób starszych wobec władz samorządowych, organizacje pozarządowe i in.). Korzystając z okazji, wymieniono przykłady działań podejmowane przez podmioty, których reprezentanci byli obecni na spotkaniu. Jednocześnie podkreślono rolę współpracy międzysektorowej oraz znaczenie jednostek samorządu terytorialnego każdego szczebla we wspieraniu i wdrażaniu rozwiązań na rzecz osób starszych. Zwrócono również uwagę na konieczność promocji podejmowanych inicjatyw wśród osób starszych.

http://www.rcpslodz.pl/2/63/23_03_2016_r_/372/

 

----------------------------------------------------------


Informacja

W dniu 29.03.2016r. zajęcia z rozwoju osobistego z Panią Eulalią Adasiewicz są odwołane.

 

 

 

Informacja

 

Zajęcia grupy Zdrowego Odżywienia w Wielki Piątek zostają odwołane.

 

----------------------------------------------------------

Informacja


W związku ze zbliżającym się Jubileuszem 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który odbędzie się 20.05.2016r. bardzo prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu - słuchaczy, którzy od samego początku (bez przerwy) aż do chwili obecnej, kontynuują edukację w UTW. Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności w UTW legitymacją, dyplomem czy też innym dokumentem.


----------------------------------------------------------


Informacja

Zajęcia z psychologii w dniu dzisiejszym i jutrzejszym (14 - 15.03.2016 r.) są odwołane. 

----------------------------------------------------------

 

UWAGA! Badania słuchu z 21.03. zostały odwołane.

 

----------------------------------------------------------

 

Informacja
 

Zajęcia z rozwoju osobistego zostaną przesunięte z dnia 09.02.2015r. na 11.02.2015r. (czwartek) o godz. 16.15 /sala koncertowa/

-----------------------------------------------------
 

Przerwa semestralna

 

Od 15.02 do 28.02.2016 r. nastąpi przerwa semestralna w Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Zajęcia będą ponownie wznowione od 29.02.2016r.
 

-----------------------------------------------------

 

Informacja
 

Zajęcia z Informatyki dla UTW zostaną przesunięte z 11.02.2016 r. na 12.02.2016r. Godziny zajęć nie ulegają zmianie.


-----------------------------------------------------
 

Nagroda dla Chóru PASJONATA!
 

Działający w Miejskim Centrum Kultury Chór "PASJONATA" Uniwersytetu Trzeciego Wieku, został doceniony podczas XV Bełchatowskiego Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek BOŻE NARODZENIE 2016. 
Za wykonanie "Dzisiaj w Betlejem", Jury Festiwalu przyznało PASJONACIE II nagrodę w kategorii chórów!

Serdecznie gratulujemy! 

-----------------------------------------------------

 

Informacja


Zajęcia gimnastyki korekcyjnej UTW w dniu 09.02.2016r dla wszystkich grup zostaną przeniesione do sali teatralno - widowiskowej PGE Giganty Mocy.
 

-----------------------------------------------------

Informacja
 

Z okazji zbliżającego się Jubileuszu 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku  zwracamy się z prośbą o udostępnienie Radzie Słuchaczy UTW zdjęć, pamiątek z  dziesięcioletniej działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bełchatowie.

Podpisane  zdjęcia (przez właściciela fotografii), lub płyty CD wraz z krótkim opisem, data, wydarzenie  - prosimy złożyć w kopercie w sekretariacie, do 30.03.2016r.

Udostępnione zdjęcia posłużą wykonaniu wystawy z okazji 10 –lecia UTW.

Po uroczystości wszystkie zdjęcia zostaną zwrócone właścicielom.

 

-----------------------------------------------------

 

-------------------------------------------------------------

 

--------------------------------------------------------------

 

" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(14) "contentGallery" ["documentId":protected]=> int(115) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["date"]=> object(Document_Tag_Date)#418 (9) { ["date"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(4) "date" ["documentId":protected]=> int(115) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["gallery"]=> object(Document_Tag_Href)#419 (12) { ["id"]=> NULL ["type"]=> NULL ["subtype"]=> NULL ["element"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "gallery" ["documentId":protected]=> int(115) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["newsBox"]=> object(Document_Tag_Multihref)#420 (10) { ["elements"]=> array(0) { } ["elementIds"]=> array(0) { } ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "newsBox" ["documentId":protected]=> int(115) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["title"]=> object(Document_Tag_Input)#421 (9) { ["text"]=> string(12) "Aktualności" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(5) "title" ["documentId":protected]=> int(115) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } } ["versions"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["contentMasterDocumentId"]=> NULL ["id"]=> int(115) ["parentId"]=> int(14) ["parent"]=> NULL ["key"]=> string(11) "aktualnosci" ["path"]=> string(29) "/uniwersytet-trzeciego-wieku/" ["index"]=> int(0) ["published"]=> bool(true) ["creationDate"]=> int(1396012982) ["modificationDate"]=> int(1490018421) ["userOwner"]=> int(0) ["userModification"]=> int(7) ["userPermissions"]=> NULL ["dependencies"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(20) "pimcore_document_115" } } ["download"]=> NULL ["slideshowImages"]=> NULL ["backgroundImg"]=> object(Asset_Image)#422 (23) { ["type"]=> string(5) "image" ["id"]=> int(105) ["parentId"]=> int(104) ["parent"]=> NULL ["filename"]=> string(19) "kafelek_zielony.jpg" ["path"]=> string(7) "/varia/" ["mimetype"]=> string(10) "image/jpeg" ["creationDate"]=> int(1396002738) ["modificationDate"]=> int(1396439360) ["stream"]=> NULL ["userOwner"]=> NULL ["userModification"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["versions"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["customSettings"]=> array(3) { ["imageWidth"]=> int(3675) ["imageHeight"]=> int(2115) ["imageDimensionsCalculated"]=> bool(true) } ["dependencies"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["_dataChanged":protected]=> bool(false) ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(17) "pimcore_asset_105" } ["lazyLoadedFields"]=> NULL ["o_published"]=> bool(true) ["o_class"]=> NULL ["o_versions"]=> NULL ["o___loadedLazyFields"]=> array(0) { } ["scheduledTasks"]=> NULL ["omitMandatoryCheck":protected]=> bool(false) ["o_id"]=> int(4551) ["o_parentId"]=> int(837) ["o_parent"]=> NULL ["o_type"]=> string(6) "object" ["o_key"]=> string(11) "aktualnosci" ["o_path"]=> string(11) "/boksy/utw/" ["o_index"]=> int(0) ["o_creationDate"]=> int(1456751185) ["o_modificationDate"]=> int(1473859373) ["o_userOwner"]=> int(7) ["o_userModification"]=> int(7) ["o_properties"]=> NULL ["o_hasChilds"]=> NULL ["o_dependencies"]=> NULL ["o_childs"]=> NULL ["o_locked"]=> NULL ["o_elementAdminStyle"]=> NULL ["lastGetChildsObjectTypes":"Object_Abstract":private]=> array(0) { } ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(19) "pimcore_object_4551" }

Aktualności

więcej
object(Object_MainPageBox)#424 (41) { ["o_classId"]=> int(2) ["o_className"]=> string(11) "mainPageBox" ["name"]=> string(20) "Informacje bieżące" ["content"]=> NULL ["boxType"]=> string(4) "dark" ["gridType"]=> string(3) "1x1" ["slideshow"]=> bool(false) ["full"]=> bool(false) ["target"]=> bool(false) ["external_link"]=> NULL ["internal_link"]=> array(1) { [0]=> object(Document_Page)#401 (36) { ["title"]=> string(0) "" ["description"]=> string(0) "" ["keywords"]=> string(0) "" ["metaData"]=> array(0) { } ["type"]=> string(4) "page" ["prettyUrl"]=> string(0) "" ["css"]=> string(0) "" ["personas"]=> string(0) "" ["usePersona"]=> NULL ["module"]=> string(0) "" ["controller"]=> string(7) "default" ["action"]=> string(7) "gallery" ["template"]=> string(20) "/default/gallery.php" ["elements"]=> array(5) { ["contentGallery"]=> object(Document_Tag_Wysiwyg)#425 (9) { ["text"]=> string(18923) "

Informacja
 

W dniu 05.04.2016 r. zajęcia Pilates nie odbędą się. Kolejne zajęcia odbędą się 12 kwietnia.

-------------------------------------------------------------

Informacja

W dniu 29.03.2016 r. zajęcia Klubu Rękodzieła UTW są odwołane ze względu na wyjazd instruktora p. A. Bielskiej na szkolenie.
-------------------------------------------------------------


Informacja

Zajęcia informatyki są przeniesione z czwartku na środę 22.03, godzina zajęć bez zmian.
-------------------------------------------------------------


Informacja

 

DYŻUR Rady Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się 15.03.2017r. o godz. 13.00 w sali 2.41

-------------------------------------------------------------

Harmonogram zajęć grupy turystycznej UTW ustalonych przez instruktora Panią Renatę Musiał w II semestrze roku akademickiego 2016/2017

Grupa wtorkowa:

21. lutego, 28. lutego,

07. marca, 14. marca, 21. marca, 28. marca,

18. kwietnia, 25. kwietnia,

09. maja, 16. maja, 23. maja, 30.maja.

 

Grupa czwartkowa

23. lutego, 02. marca.

09. marca, 16. marca, 23. marca, 30. marca.

20. kwietnia, 27. kwietnia.

11. maja, 18. maja, 25. maja, 01. czerwca

-------------------------------------------------------------

Informacja

Od stycznia 2017 roku zajęcia Klubu Rękodzieła będą odbywać się w środy o godz. 10:00 w sali plastycznej PGE Giganty Mocy.

W dniu 01.02.2017 r. na zajęcia proszę o przyniesienie grubych, białych świec, podgrzewacza, łyżeczki i serwetki (jak do decoupage).

-------------------------------------------------------------

Informacja

W dniu 19 stycznia b.r. (czwartek) zajęcia z turystyki UTW są odwołane. Zajęcia zostaną odpracowane w dniu 26.01.2017 r.

-------------------------------------------------------------

Informacja

DYŻUR Rady Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się 08.02.2017r. o godz. 13.00 w sali 2.41

-------------------------------------------------------------

Informacja

Informujemy, że od 16.01 do 29.01.2017r. jest przerwa semestralna w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

-------------------------------------------------------------
 

Informacja

Ostatnie zajęcia przed feriami, z informatyki, odbędą się 5 stycznia 2017r. Kolejne odbędą się po przerwie feryjnej.
-------------------------------------------------------------


INFORMACJA

 

W m-cu styczniu 2017 r. zajęcia ze Zdrowego Odżywiania są odwołane z powodu święta Trzech Króli oraz przerwy feryjnej.

-------------------------------------------------------------

Informacja o basenie

Zajęcia z rehabilitacji wodnej na basenie odbędą się 19 grudnia b.r.

Następne odbędą się 2 stycznia 2017 r.

-------------------------------------------------------------

Informacja

 

W dniu 21.12.2016 r. zajęcia Klubu Rękodzieła UTW nie odbędą się. Kolejne odbędą się 11 stycznia o godz. 10:00 w sali plastycznej.

Od stycznia 2017 roku zajęcia Klubu Rękodzieła będą odbywać się w środy o godz. 10:00.

Na kolejne zajęcia proszę o przyniesienie grubych, białych świec, podgrzewacza, łyżeczki i serwetki (jak do decoupage).

-------------------------------------------------------------
 

Informacja

 

Zajęcia z rozwoju osobistego z Panią Eulalią Adasiewicz w dniu 20.12.2016r. odbędą się o godz. 15.15 w sali koncertowej.
-------------------------------------------------------------


Informacja

21 i 28 grudnia 2016 r. zajęcia Pilates są odwołane.
-------------------------------------------------------------

 

Informacja

Poszczególne zajęcia UTW w okresie przedświątecznym są do ustalenia z instruktorami grup. Bardzo prosimy słuchaczy o porozumienie się z instruktorami UTW, które zajęcia będą się odbywać, a które nie.

Zajęcia dla UTW w okresie międzyświątecznym nie będą odbywać się.

 

Gimnastyka korekcyjna

W dniu 20.12.2016 r. gimnastyka korekcyjna będzie odbywać się w poszczególnych godzinach i grupach :

- godz. 13.00 – grupa I i IV grupa

- godz. 14.00 –grupa II i III grupa

 

Zdrowe odżywianie

W dniu 23.12.2016 r. zajęcia ze zdrowego odżywiania są odwołane.


-------------------------------------------------------------
Informacja

21 i 28.12.2016 zajęcia ze stretchingu nie odbędą się, następne zajęcia 04.01.2017.

 

-------------------------------------------------------------

 

Wzór rozliczenia się za j.angielski, jogę, basen czy zdrowe odżywianie - do pobrania

 

-------------------------------------------------------------

Informacja

W dniu 29.11.2016 r. oraz 01.12.2016 r. nie odbędą się zajęcia grupy turystycznej.

Zajęcia te będą odpracowane (będą trwały dłużej) 06 i 08.12.2016 r.
-------------------------------------------------------------

 

Informacja

 

Harmonogram zajęć turystycznych z Panią R. Musiał w I semestrze
 

Miesiąc

Grupa I wtorek

Grupa II czwartek

Listopad

08.11.2016r.

15.11.2016r.

22.11.2016r.

10.11.2016r.

17.11.2016r.

24.11.2016r.

Grudzień

06.12.2016r.

13.12.2016r.

20.12.2016r.

08.12.2016r.

15.12.2016r.

22.12.2016r.

Styczeń

10.01.2017r.

17.01.2017r.

24.01.2017r.

12.01.2017r.

19.01.2017r.

26.01.2017r.


-------------------------------------------------------------

Zajęcia Informatyki dla UTW odbędą się w dniu 16.11.2016 r. (środa) zamiast 17.11.2016 r. (czwartek). Zajęcia odbędą się w godzinach według planu.
--------------------------------------------------------------

Dyżur Rady Słuchaczy odbędzie się 07.12.2016 r. o godz.12:00 w sali 2.41 PGE Giganty Mocy
--------------------------------------------------------------


Informacja

Z powodu choroby instruktora Marioli Biegańskiej zajęcia Pilatesu dla UTW w dniu 16.11.2016 r. są odwołane.

--------------------------------------------------------------

W dniu 31.10.2016 zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku nie odbędą się.
--------------------------------------------------------------


W dniu 02.11.2016 r. zajęcia w grupie rękodzieła UTW nie odbędą się w związku z obchodami dni Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
--------------------------------------------------------------


Zajęcia Informatyki dla UTW odbędą się w dniu 19.10.2016 r. (środa) zamiast 20.10.2016 r. (czwartek). Zajęcia odbędą się w godzinach według planu.
--------------------------------------------------------------

Z powodu choroby Pani A. Bielskiej zajęcia rękodzieła dla UTW w dniu 19.10.2016 r. nie odbędą się.
Materiały na zajęcia (witki brzozowe + ozdoby do kompozycji) proszę przynieść na kolejne spotkanie 26.10.2016r.

--------------------------------------------------------------

Legitymacje studenckie są do odbioru w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury.
--------------------------------------------------------------


UWAGA SŁUCHACZE UTW

 

Wszystkie zajęcia z gimnastyki korekcyjnej w dniu 11.10.2016r. odbywać się będą w sali teatralno – widowiskowej PGE Giganty Mocy.

Zmiana miejsca zajęć spowodowana jest dzisiejszą uroczystością.

--------------------------------------------------------------

Informacja

Dodatkowe zajęcia z turystyki odbędą się  06.10.2016 r. w sali kinowej.

Docelowo powstaną dwie grupy turystyczne . Zajęcia będą odbywać się:

 • we wtorek w godz. 12.00 - 13:00 /sala koncertowa/
  w czwartek 13:00 - 14:00 /sala koncertowa.

Podział na grupy zostanie dokonany 06.10.2016 r. podczas zajęć.

--------------------------------------------------------------

 

Informacja

W związku z ustaleniami z ratownikami PCS informujemy Państwa, że 07.10.2016 r.o godz. 16:00 poza zapisami odbędą się też zajęcia na basenie. Bardzo prosimy o przyniesienie strojów kąpielowych.

--------------------------------------------------------------


Informacja
Zapisy na basen

Zapisu na rehabilitację wodną dokonujemy udając się 07.10.2016r. o godz. 16:00 na basen w Powiatowym Centrum Sportu ul. Czapliniecka 96 i zgłaszamy chęć uczestnictwa w zajęciach.

Koszt jednych zajęć pływania z rehabilitacją wodną to 7 zł.

-------------------------------------------------------------------


Zapisy na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozpoczną się od 04.10.2016r.

 • Zapisów do poszczególnych sekcji dokonujemy u instruktorów prowadzących poszczególne formy zajęć według programu.

Udajemy się na zajęcia, według planu zajęć i deklarujemy chęć uczestnictwa w wybranych zajęciach.

 • Dokonujemy wyboru między gimnastyką korekcyjną a pilates (słuchacz musi zadeklarować chęć uczestnictwa w jednej z tych form zajęć).

 

Ważne informacje:

 • 04.10.2016 r. godz. 12:00 – pierwsze zajęcia organizacyjne sekcji turystycznej odbędą się w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy.

 • 04.10.2016 r. godz. 14:00 – pierwsze zajęcia organizacyjne z gimnastyki korekcyjnej odbędą się w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy.

 • 05.10.2016 r. godz. 10:00 - /sala koncertowa/- odbędą się zajęcia organizacyjne z języka angielskiego.

 • 07.10.2016 r. godz. 16:00 - w Powiatowym Centrum Sportu ul. Czapliniecka 96 odbędą się zajęcia organizacyjne z rehabilitacji wodnej.

 • Zajęcia ze Streachingu odbędą się w połowie listopada.

 

-------------------------------------------------------------------

W wyniku wyborów na ogólnym spotkaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 28.09.2016 r wybrano:

Radę Słuchaczy w składzie:

 1. Elżbieta Urbańska

 2. Łucja Grzegorczyk

 3. Magdalena Zarzeczna

 4. Elżbieta Kielanowska

 5. Lucjan Porażka

 6. Anna Matuszewska
   

Radę Naukowo-Programową w składzie :

 1. Bolesław Herudziński

 2. Maria Klimczak

 3. Urszula Buś

 

" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(14) "contentGallery" ["documentId":protected]=> int(844) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["date"]=> object(Document_Tag_Date)#426 (9) { ["date"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(4) "date" ["documentId":protected]=> int(844) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["gallery"]=> object(Document_Tag_Href)#427 (12) { ["id"]=> NULL ["type"]=> NULL ["subtype"]=> NULL ["element"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "gallery" ["documentId":protected]=> int(844) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["newsBox"]=> object(Document_Tag_Multihref)#428 (10) { ["elements"]=> array(0) { } ["elementIds"]=> array(0) { } ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "newsBox" ["documentId":protected]=> int(844) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["title"]=> object(Document_Tag_Input)#429 (9) { ["text"]=> string(20) "Informacje bieżące" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(5) "title" ["documentId":protected]=> int(844) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } } ["versions"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["contentMasterDocumentId"]=> NULL ["id"]=> int(844) ["parentId"]=> int(14) ["parent"]=> NULL ["key"]=> string(18) "informacje_biezace" ["path"]=> string(29) "/uniwersytet-trzeciego-wieku/" ["index"]=> int(0) ["published"]=> bool(true) ["creationDate"]=> int(1475145660) ["modificationDate"]=> int(1490703790) ["userOwner"]=> int(7) ["userModification"]=> int(7) ["userPermissions"]=> NULL ["dependencies"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(20) "pimcore_document_844" } } ["download"]=> NULL ["slideshowImages"]=> NULL ["backgroundImg"]=> object(Asset_Image)#430 (23) { ["type"]=> string(5) "image" ["id"]=> int(105) ["parentId"]=> int(104) ["parent"]=> NULL ["filename"]=> string(19) "kafelek_zielony.jpg" ["path"]=> string(7) "/varia/" ["mimetype"]=> string(10) "image/jpeg" ["creationDate"]=> int(1396002738) ["modificationDate"]=> int(1396439360) ["stream"]=> NULL ["userOwner"]=> NULL ["userModification"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["versions"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["customSettings"]=> array(3) { ["imageWidth"]=> int(3675) ["imageHeight"]=> int(2115) ["imageDimensionsCalculated"]=> bool(true) } ["dependencies"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["_dataChanged":protected]=> bool(false) ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(17) "pimcore_asset_105" } ["lazyLoadedFields"]=> NULL ["o_published"]=> bool(true) ["o_class"]=> NULL ["o_versions"]=> NULL ["o___loadedLazyFields"]=> array(0) { } ["scheduledTasks"]=> NULL ["omitMandatoryCheck":protected]=> bool(false) ["o_id"]=> int(6561) ["o_parentId"]=> int(837) ["o_parent"]=> NULL ["o_type"]=> string(6) "object" ["o_key"]=> string(18) "informacje-biezace" ["o_path"]=> string(11) "/boksy/utw/" ["o_index"]=> int(0) ["o_creationDate"]=> int(1475145775) ["o_modificationDate"]=> int(1475145807) ["o_userOwner"]=> int(7) ["o_userModification"]=> int(7) ["o_properties"]=> NULL ["o_hasChilds"]=> NULL ["o_dependencies"]=> NULL ["o_childs"]=> NULL ["o_locked"]=> NULL ["o_elementAdminStyle"]=> NULL ["lastGetChildsObjectTypes":"Object_Abstract":private]=> array(0) { } ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(19) "pimcore_object_6561" }

Informacje bieżące

więcej
object(Object_MainPageBox)#432 (41) { ["o_classId"]=> int(2) ["o_className"]=> string(11) "mainPageBox" ["name"]=> string(15) "O uniwersytecie" ["content"]=> NULL ["boxType"]=> string(4) "dark" ["gridType"]=> string(3) "1x1" ["slideshow"]=> bool(false) ["full"]=> bool(false) ["target"]=> bool(false) ["external_link"]=> NULL ["internal_link"]=> array(1) { [0]=> object(Document_Page)#404 (35) { ["title"]=> string(0) "" ["description"]=> string(0) "" ["keywords"]=> string(0) "" ["metaData"]=> array(0) { } ["type"]=> string(4) "page" ["prettyUrl"]=> string(0) "" ["css"]=> string(0) "" ["personas"]=> string(0) "" ["usePersona"]=> NULL ["module"]=> string(0) "" ["controller"]=> string(7) "default" ["action"]=> string(7) "gallery" ["template"]=> string(20) "/default/gallery.php" ["elements"]=> array(5) { ["contentGallery"]=> object(Document_Tag_Wysiwyg)#433 (9) { ["text"]=> string(2884) "

Uniwersytety Trzeciego Wieku to najpopularniejsza forma edukacji osób 55 +.

Potrzeba zachowania jak najdłużej aktywności życiowej i społecznej staje się cechą charakterystyczną współczesnych społeczeństw.

Program Uniwersytetu  Trzeciego Wieku w Bełchatowie  budowany jest w oparciu o zapotrzebowanie słuchaczy. Bogata oferta programowa ma na celu włączenie emerytów i rencistów do systemu kształcenia ustawicznego. Aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna wprowadza osoby starsze w nowy, a zarazem pełen wyzwań okres jesieni życia. Dlatego też bełchatowski UTW wychodzi naprzeciw słuchaczom, proponując ciekawą ofertę zajęć i wykładów.

Słuchacze mogą  skorzystać z zajęć informatyki, psychologii, nauki języków obcych, rozwinąć swoją pasję podróżnika w sekcji turystycznej czy pośpiewać w chórze UTW. W trosce o sprawność fizyczną proponujemy basen, gimnastykę korekcyjną, jogę, taniec czy pilates. Słuchacze Uniwersytetu biorą także udział w wykładach o szerokiej tematyce. Dotyczą one zagadnień z dziedziny zdrowia, historii, kultury czy socjologii. Z myślą o  słuchaczach przygotowywane są specjalne kursy i warsztaty. Wszystkie te formy aktywności są formą samorealizacji seniorów. Członkowie UTW biorą też udział w różnych projektach..
Warunki przyjęcia do UTW.

Słuchaczem UTW w MCK może zostać każda osoba, która jest na emeryturze lub na rencie, bez względu na wiek i poziom wykształcenia oraz osoba w wieku 55+ nie pracująca zawodowo, jeśli:
- zadeklaruje zdobywanie wiedzy w UTW i podpisze deklarację uczestnictwa w zajęciach UTW oraz pisemnie zaakceptuje niniejszy Regulamin.
- dokona wpłaty wpisowego i opłaty podstawowej obejmującej seminaria fakultatywne (sekcje) i wykłady ogólne (niektóre sekcje tematyczne są dodatkowo odpłatne).
 
Deklaracja uczestnictwa w zajęciach UTW ważna jest na okres jednego roku akademickiego. Po tym okresie Słuchacz może złożyć deklarację dalszego kształcenia w następnym roku akademickim.

 

Koordynator: Agnieszka Bielska

Kontakt: 44 635 19 16

Dyżur koordynatora UTW - Agnieszki Bielskiej, odbywa się w każdą środę w godz. 14.00-16.00 w budynku MCK Giganty Mocy przy Placu Narutowicza 3

 

Regulamin Uniwersytetu Trzeciego Wieku do pobrania

 

 

" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(14) "contentGallery" ["documentId":protected]=> int(114) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["date"]=> object(Document_Tag_Date)#434 (9) { ["date"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(4) "date" ["documentId":protected]=> int(114) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["gallery"]=> object(Document_Tag_Href)#435 (12) { ["id"]=> NULL ["type"]=> NULL ["subtype"]=> NULL ["element"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "gallery" ["documentId":protected]=> int(114) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["newsBox"]=> object(Document_Tag_Multihref)#436 (10) { ["elements"]=> array(0) { } ["elementIds"]=> array(0) { } ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "newsBox" ["documentId":protected]=> int(114) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["title"]=> object(Document_Tag_Input)#437 (9) { ["text"]=> string(15) "O Uniwersytecie" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(5) "title" ["documentId":protected]=> int(114) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } } ["versions"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["contentMasterDocumentId"]=> NULL ["id"]=> int(114) ["parentId"]=> int(14) ["parent"]=> NULL ["key"]=> string(15) "o-uniwersytecie" ["path"]=> string(29) "/uniwersytet-trzeciego-wieku/" ["index"]=> int(1) ["published"]=> bool(true) ["creationDate"]=> int(1396012978) ["modificationDate"]=> int(1475148799) ["userOwner"]=> int(0) ["userModification"]=> int(7) ["userPermissions"]=> NULL ["dependencies"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["resource":protected]=> NULL } } ["download"]=> NULL ["slideshowImages"]=> NULL ["backgroundImg"]=> object(Asset_Image)#438 (23) { ["type"]=> string(5) "image" ["id"]=> int(105) ["parentId"]=> int(104) ["parent"]=> NULL ["filename"]=> string(19) "kafelek_zielony.jpg" ["path"]=> string(7) "/varia/" ["mimetype"]=> string(10) "image/jpeg" ["creationDate"]=> int(1396002738) ["modificationDate"]=> int(1396439360) ["stream"]=> NULL ["userOwner"]=> NULL ["userModification"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["versions"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["customSettings"]=> array(3) { ["imageWidth"]=> int(3675) ["imageHeight"]=> int(2115) ["imageDimensionsCalculated"]=> bool(true) } ["dependencies"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["_dataChanged":protected]=> bool(false) ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(17) "pimcore_asset_105" } ["lazyLoadedFields"]=> NULL ["o_published"]=> bool(true) ["o_class"]=> NULL ["o_versions"]=> NULL ["o___loadedLazyFields"]=> array(0) { } ["scheduledTasks"]=> NULL ["omitMandatoryCheck":protected]=> bool(false) ["o_id"]=> int(4553) ["o_parentId"]=> int(837) ["o_parent"]=> NULL ["o_type"]=> string(6) "object" ["o_key"]=> string(15) "o-uniwersytecie" ["o_path"]=> string(11) "/boksy/utw/" ["o_index"]=> int(0) ["o_creationDate"]=> int(1456751285) ["o_modificationDate"]=> int(1456751300) ["o_userOwner"]=> int(7) ["o_userModification"]=> int(7) ["o_properties"]=> NULL ["o_hasChilds"]=> NULL ["o_dependencies"]=> NULL ["o_childs"]=> NULL ["o_locked"]=> NULL ["o_elementAdminStyle"]=> NULL ["lastGetChildsObjectTypes":"Object_Abstract":private]=> array(0) { } ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(19) "pimcore_object_4553" }

O uniwersytecie

więcej
object(Object_MainPageBox)#440 (41) { ["o_classId"]=> int(2) ["o_className"]=> string(11) "mainPageBox" ["name"]=> string(12) "Plan zajęć" ["content"]=> NULL ["boxType"]=> string(4) "dark" ["gridType"]=> string(3) "1x1" ["slideshow"]=> bool(false) ["full"]=> bool(false) ["target"]=> bool(false) ["external_link"]=> NULL ["internal_link"]=> array(1) { [0]=> object(Document_Page)#415 (36) { ["title"]=> string(0) "" ["description"]=> string(0) "" ["keywords"]=> string(0) "" ["metaData"]=> array(0) { } ["type"]=> string(4) "page" ["prettyUrl"]=> string(0) "" ["css"]=> string(0) "" ["personas"]=> string(0) "" ["usePersona"]=> NULL ["module"]=> string(0) "" ["controller"]=> string(7) "default" ["action"]=> string(7) "gallery" ["template"]=> string(20) "/default/gallery.php" ["elements"]=> array(5) { ["contentGallery"]=> object(Document_Tag_Wysiwyg)#441 (9) { ["text"]=> string(11179) "

Wstępny program zajęć UTW w roku akademickim 2016/2017

 • Zaznaczamy możliwość zmian w programie zajęć
   

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

J. angielski

9.00 -10.00

10.00 – 11.00

11.00 – 12.00

K. Grochala

sala konferencyjna PGE Giganty Mocy

(zajęcia dodatkowo płatne - 5zł/1h)

 

 

 

SEKCJA TURYSTYCZNA

12.00 – 13.00

 

P. Renata Musiał

sala koncertowa

 

 

 

J.angielski

9.00 – 10.00

10.00 – 11.00

11.00 – 12.00

K. Grochala

sala seniorów
PGE Giganty Mocy

(zajęcia dodatkowo płatne - 5zł/1h)

J. angielski

9.00 - 10.00

10.00 - 11.00

K. Grochala

sala seniorów 

PGE Giganty Mocy

(zajęcia dodatkowo płatne - 5zł/1h)

 

 

 

 

 

 

Chór

11.00 – 12.00

mała sala teatralna

Budynek MCK

 

 

 

Chór

11.00 – 12.00

p. Elżbieta Wesołowska

 

mała sala teatralna

Budynek MCK

 

 

 

 

 

Gimnastyka

Korekcyjna

13.00 – 14.00

14.00 -15.00

15.00 – 16.00

16.00 – 17.00 

p. Żaneta Jóźwik

Budynek główny MCK,

mała sala teatralna

 

Słuchacze deklarując chęć uczestnictwa w zajęciach Gimnastyki korekcyjnej nie uczestniczą już w zajęciach Pilatesu.

Zajęcia rękodzielnicze

11:00 – 12.30

sala plastyczna MCK PGE Giganty Mocy

JOGA

 

10.30-11.30- gr. zaawans.

11.30 – 12.30-gr. początk.

p. Diana Ponimirska

Budynek PGE Giganty Mocy

sala baletowa

(zajęcia dodatkowo płatne - 5zł/1h)

 

Zdrowe Odżywianie

12.00 – 13.30

sala koncertowa

p. Kamila Mras

(zajęcia dodatkowe płatne - 12zł/1m-c)

Taniec

12.00-13.30

p. Weronika Olczak

sala baletowa

 

      Zajęcia rozpoczną się 10.10.2016r.

Zajęcia z rozwoju osobistego

16.15-17.45

p. Eulalia Adasiewicz

Budynek główny MCK,

sala koncertowa

 

STREACHING

14.00 -14.45

Pierwsze zajęcia organizacyjne 16 listopada

 

p. Anetta Wojtuch

Budynek PGE Giganty Mocy

sala baletowa

 

Zajęcia rozpoczną się w połowie listopada

 

SEKCJA TURYSTYCZNA

13.00 – 14.00

 

p. Renata Musiał

sala koncertowa

BASEN

16.00-17.00

ul. Czapliniecka 96 Bełchatów

(zajęcia dodatkowo płatne  7zł/1h)

BASEN

16.00-17.00

ul. Czapliniecka 96 Bełchatów

 

(zajęcia dodatkowo płatne - 7ł/1h)

 

PILATES

15.15-16.00

P. Mariola Biegańska

sala baletowa

 

Słuchacze deklarując chęć uczestnictwa w zajęciach Pilatesu, nie uczestniczą już w zajęciach Gimnastyki korekcyjnej.

INFORMATYKA

17.00-18.00 gr. początk.

18.00 - 19.00 gr.zaawans.

 

LO im. Z. Herberta

p. Sławomir Marczak

 

 

PSYCHOLOGIA

 

17.30 – 19.00

Budynek MCK

/sala koncertowa/

P. Maria Ziętkowska


Zajęcia rozpoczną się 10.10.2016r. 

 

WYKŁADY AUDYTORYJNE

(raz w m-cu)

   
   

Filmowy Klub Seniora

(w każdą trzecią środę miesiąca)

   


WSTĘPNY HARMONOGRAM ZAJĘĆ UTW 2016 - 2017 DO POBRANIA (Proszę kliknąć w link, aby pobrać harmonogram)

 •  
" ["options":protected]=> array(0) { } ["name":protected]=> string(14) "contentGallery" ["documentId":protected]=> int(116) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["date"]=> object(Document_Tag_Date)#442 (9) { ["date"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(4) "date" ["documentId":protected]=> int(116) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["gallery"]=> object(Document_Tag_Href)#443 (12) { ["id"]=> NULL ["type"]=> NULL ["subtype"]=> NULL ["element"]=> NULL ["options":protected]=> array(0) { } ["name":protected]=> string(7) "gallery" ["documentId":protected]=> int(116) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["newsBox"]=> object(Document_Tag_Multihref)#444 (10) { ["elements"]=> array(0) { } ["elementIds"]=> array(0) { } ["options":protected]=> array(0) { } ["name":protected]=> string(7) "newsBox" ["documentId":protected]=> int(116) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["title"]=> object(Document_Tag_Input)#445 (9) { ["text"]=> string(12) "Plan zajęć" ["options":protected]=> array(0) { } ["name":protected]=> string(5) "title" ["documentId":protected]=> int(116) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } } ["versions"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["contentMasterDocumentId"]=> NULL ["id"]=> int(116) ["parentId"]=> int(14) ["parent"]=> NULL ["key"]=> string(10) "plan-zajec" ["path"]=> string(29) "/uniwersytet-trzeciego-wieku/" ["index"]=> int(2) ["published"]=> bool(true) ["creationDate"]=> int(1396012986) ["modificationDate"]=> int(1479307670) ["userOwner"]=> int(0) ["userModification"]=> int(7) ["userPermissions"]=> NULL ["dependencies"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(20) "pimcore_document_116" } } ["download"]=> NULL ["slideshowImages"]=> NULL ["backgroundImg"]=> object(Asset_Image)#446 (23) { ["type"]=> string(5) "image" ["id"]=> int(105) ["parentId"]=> int(104) ["parent"]=> NULL ["filename"]=> string(19) "kafelek_zielony.jpg" ["path"]=> string(7) "/varia/" ["mimetype"]=> string(10) "image/jpeg" ["creationDate"]=> int(1396002738) ["modificationDate"]=> int(1396439360) ["stream"]=> NULL ["userOwner"]=> NULL ["userModification"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["versions"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["customSettings"]=> array(3) { ["imageWidth"]=> int(3675) ["imageHeight"]=> int(2115) ["imageDimensionsCalculated"]=> bool(true) } ["dependencies"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["_dataChanged":protected]=> bool(false) ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(17) "pimcore_asset_105" } ["lazyLoadedFields"]=> NULL ["o_published"]=> bool(true) ["o_class"]=> NULL ["o_versions"]=> NULL ["o___loadedLazyFields"]=> array(0) { } ["scheduledTasks"]=> NULL ["omitMandatoryCheck":protected]=> bool(false) ["o_id"]=> int(4554) ["o_parentId"]=> int(837) ["o_parent"]=> NULL ["o_type"]=> string(6) "object" ["o_key"]=> string(10) "plan-zajec" ["o_path"]=> string(11) "/boksy/utw/" ["o_index"]=> int(0) ["o_creationDate"]=> int(1456751325) ["o_modificationDate"]=> int(1456751342) ["o_userOwner"]=> int(7) ["o_userModification"]=> int(7) ["o_properties"]=> NULL ["o_hasChilds"]=> NULL ["o_dependencies"]=> NULL ["o_childs"]=> NULL ["o_locked"]=> NULL ["o_elementAdminStyle"]=> NULL ["lastGetChildsObjectTypes":"Object_Abstract":private]=> array(0) { } ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(19) "pimcore_object_4554" }

Plan zajęć

więcej
object(Object_MainPageBox)#448 (41) { ["o_classId"]=> int(2) ["o_className"]=> string(11) "mainPageBox" ["name"]=> string(8) "Wykłady" ["content"]=> NULL ["boxType"]=> string(4) "dark" ["gridType"]=> string(3) "1x1" ["slideshow"]=> bool(false) ["full"]=> bool(false) ["target"]=> bool(false) ["external_link"]=> NULL ["internal_link"]=> array(1) { [0]=> object(Document_Page)#423 (35) { ["title"]=> string(0) "" ["description"]=> string(0) "" ["keywords"]=> string(0) "" ["metaData"]=> array(0) { } ["type"]=> string(4) "page" ["prettyUrl"]=> string(0) "" ["css"]=> string(0) "" ["personas"]=> string(0) "" ["usePersona"]=> NULL ["module"]=> string(0) "" ["controller"]=> string(7) "default" ["action"]=> string(7) "gallery" ["template"]=> string(20) "/default/gallery.php" ["elements"]=> array(5) { ["contentGallery"]=> object(Document_Tag_Wysiwyg)#449 (9) { ["text"]=> string(10923) "

WYKŁAD AUDYTORYJNY


22.03.2017 r. godz. 16.30 /sala koncertowa/


Wykład pt. "Włączenie Polski do kultury i sztuki europejskiej – Refleksje po rocznicy Chrztu Polski."


Wykład poprowadzi prof. zw. dr hab. Bogumiła J. Rouba – Zakład Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek wielu grup eksperckich i konsultacyjnych, od roku 2000 wiceprzewodnicząca Rady Ochrony Zabytków przy Ministrze Kultury, a od 2016 przewodnicząca tej Rady.

 

-------------------------------------------------------------
 

WYKŁAD AUDYTORYJNY


22.02.2017 r. godz. 16.30 /sala koncertowa/

Wykład pt.
"Badania nad strojem średniowiecznym – okiem archeologa".

 

Poprowadzi doktor archeologii - Anna Rybarczyk z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk

-------------------------------------------------------------

WYKŁAD AUDYTORYJNY


11.01.2017 r. godz. 16.30. /sala koncertowa/

Wykład pt. "Powstanie Styczniowe w powiecie bełchatowskim".

 

Poprowadzi Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Pan Łukasz Politański

-------------------------------------------------------------

​​WYKŁAD AUDYTORYJNY

07.12.2016 r. godz. 16.30./sala koncertowa/

Wykład pt. "Co słychać w Czarnobylu? Promieniowanie - niewidzialny wróg, a może przyjaciel?".


Poprowadzi mgr Emilia Wilińska, absolwentka fizyki technicznej na Politechnice Warszawskiej - specjalność fizyka i technika jądrowa.

-------------------------------------------------------------

​WYKŁAD AUDYTORYJNY


30.11.2016 r. godz. 16.30./sala koncertowa/

Wykład pt." Najczęściej popełniane przestępstwo w Polsce - przestępstwo drogowe".

Poprowadzi mgr Mariusz Cieślak

Wykład zorganizowany dzięki współpracy ze Społeczną Akademią Nauk w Bełchatowie

-------------------------------------------------------------


WYKŁAD AUDYTORYJNY


19.10.2016 r. godz. 16.30 /sala koncertowa/

Wykład pt.: "Zbyt wielcy by upaść, czyli mechanizmy powstawania kryzysów gospodarczych".

Poprowadzi Paulina Sojczyńska, magister ekonomii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

-------------------------------------------------------------

 

WYKŁAD AUDYTORYJNY


20.04.2016 r. godz. 16.30 /sala koncertowa/

Wykład pt. "Retoryka z erystyką - czyli sztuka prowadzenia sporów"

Poprowadzi dr ADAM GOGACZ


-----------------------------------------------------------------------


WYKŁAD AUDYTORYJNY


02.03.2016 r. godz. 16.30 /sala koncertowa/

Wykład pt.”Przechadzki po lasach fikcji z Umbertem Eco”

 

Poprowadzi mgr Joanna Drzazga


-----------------------------------------------------------------------

WYKŁAD AUDYTORYJNY


10.02.2016 r. godz. 16.30 /sala koncertowa/

Wykład pt. "Bełchatów – historie znane i nieznane cz. 2"


Poprowadzi mgr Łukasz Politański

 

-----------------------------------------------------------------------

WYKŁAD AUDYTORYJNY


27.01.2016 r. godz. 16:30 /sala koncertowa/

Wykład pt. "Zbrodnia Katyńska z perspektywy historii".

Relacja uczestnika badań ekshumacyjnych prowadzonych w latach 1994-1995 w lesie katyńskim”.

Poprowadzi prof. MAREK DUTKIEWICZ


-----------------------------------------------------------------------

WYKŁAD AUDYTORYJNY


25.11.2015 r godz. 16.30 /sala koncertowa/
Wykład pt. "Zwiększanie świadomości osób starszych w zakresie oszustw dokonywanych metodą na wnuczka- jak nie dać się oszukać, w 
jaki sposób reagować na próby wyłudzenia oraz skutecznie przeciwdziałać rosnącej fali tego rodzaju przestępstw".


Prelekcję poprowadzi podkom. Mariusz Cieślak

Wykład został przygotowany dzięki współpracy ze Społeczną Akademią Nauk

 
-----------------------------------------------------------------------


WYKŁAD AUDYTORYJNY


28.10.2015 r godz. 16.30 /sala koncertowa/

Wykład pt."Prawo spadku i darowizny, umowa dożywocia – czyli przepisy prawa spadkowego”.

Poprowadzi Notariusz – Gabriela Gałkowska Koźma

 
-----------------------------------------------------------------------


WYKŁAD AUDYTORYJNY


06.05.2015 r. godz. 16.30 /sala koncertowa/

Wykład pt. "Religie i kultury świata"

Poprowadzi dr Adam Gogacz
 

-----------------------------------------------------------------------


WYKŁAD AUDYTORYJNY


29.04.2015 r. godz. 16.30 /sala koncertowa/

Wykład pt. "Lista przebojów operetkowych"

Poprowadzi prof. – Anna Jeremus - Lewandowska
 

-----------------------------------------------------------------------

WYKŁAD AUDYTORYJNY


11.03.2015 r. godz. 16.30 /sala koncertowa/

Wykład pt: "ŁÓDŹ RÓWNIEŻ MA SWÓJ LUWR 
- czyli o łódzkich willach i pałacach z przełomu XIX i XX wieku"

Prelekcję poprowadzi historyk sztuki – mgr Katarzyna Krzysztofik


-----------------------------------------------------------------------
 

WYKŁAD AUDYTORYJNY

25.02.2015 r. godz. 16.30. /sala koncertowa/

Wykład pt. „Podstawowe prawa konsumenta ze szczególnym uwzględnieniem umów zawieranych na odległość”


Prelekcję poprowadzi Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta - Pan Piotr Porzeżyński


-----------------------------------------------------------------------

 

WYKŁAD AUDYTORYJNY

14.01.2015 r. /sala koncertowa/ godz. 16.30
Tytuł wykładu "JAN KIEPURA I MARTHA EGGERTH - wyśpiewane miłością".
Poprowadzi prof. Anna Jeremus

 

-----------------------------------------------------------------------

 


Wykłady będą odbywać się w środy, dwa razy w miesiącu, w sali koncertowej MCK.
Tematyka i termin wykładów będzie umieszczany na bieżąco.

" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(14) "contentGallery" ["documentId":protected]=> int(117) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["date"]=> object(Document_Tag_Date)#450 (9) { ["date"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(4) "date" ["documentId":protected]=> int(117) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["gallery"]=> object(Document_Tag_Href)#451 (12) { ["id"]=> NULL ["type"]=> NULL ["subtype"]=> NULL ["element"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "gallery" ["documentId":protected]=> int(117) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["newsBox"]=> object(Document_Tag_Multihref)#452 (10) { ["elements"]=> array(0) { } ["elementIds"]=> array(0) { } ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "newsBox" ["documentId":protected]=> int(117) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["title"]=> object(Document_Tag_Input)#453 (9) { ["text"]=> string(8) "Wykłady" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(5) "title" ["documentId":protected]=> int(117) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } } ["versions"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["contentMasterDocumentId"]=> NULL ["id"]=> int(117) ["parentId"]=> int(14) ["parent"]=> NULL ["key"]=> string(7) "wyklady" ["path"]=> string(29) "/uniwersytet-trzeciego-wieku/" ["index"]=> int(3) ["published"]=> bool(true) ["creationDate"]=> int(1396013002) ["modificationDate"]=> int(1488887010) ["userOwner"]=> int(0) ["userModification"]=> int(7) ["userPermissions"]=> NULL ["dependencies"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["resource":protected]=> NULL } } ["download"]=> NULL ["slideshowImages"]=> NULL ["backgroundImg"]=> object(Asset_Image)#454 (23) { ["type"]=> string(5) "image" ["id"]=> int(105) ["parentId"]=> int(104) ["parent"]=> NULL ["filename"]=> string(19) "kafelek_zielony.jpg" ["path"]=> string(7) "/varia/" ["mimetype"]=> string(10) "image/jpeg" ["creationDate"]=> int(1396002738) ["modificationDate"]=> int(1396439360) ["stream"]=> NULL ["userOwner"]=> NULL ["userModification"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["versions"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["customSettings"]=> array(3) { ["imageWidth"]=> int(3675) ["imageHeight"]=> int(2115) ["imageDimensionsCalculated"]=> bool(true) } ["dependencies"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["_dataChanged":protected]=> bool(false) ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(17) "pimcore_asset_105" } ["lazyLoadedFields"]=> NULL ["o_published"]=> bool(true) ["o_class"]=> NULL ["o_versions"]=> NULL ["o___loadedLazyFields"]=> array(0) { } ["scheduledTasks"]=> NULL ["omitMandatoryCheck":protected]=> bool(false) ["o_id"]=> int(4555) ["o_parentId"]=> int(837) ["o_parent"]=> NULL ["o_type"]=> string(6) "object" ["o_key"]=> string(7) "wyklady" ["o_path"]=> string(11) "/boksy/utw/" ["o_index"]=> int(0) ["o_creationDate"]=> int(1456751349) ["o_modificationDate"]=> int(1456751365) ["o_userOwner"]=> int(7) ["o_userModification"]=> int(7) ["o_properties"]=> NULL ["o_hasChilds"]=> NULL ["o_dependencies"]=> NULL ["o_childs"]=> NULL ["o_locked"]=> NULL ["o_elementAdminStyle"]=> NULL ["lastGetChildsObjectTypes":"Object_Abstract":private]=> array(0) { } ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(19) "pimcore_object_4555" }

Wykłady

więcej
object(Object_MainPageBox)#456 (41) { ["o_classId"]=> int(2) ["o_className"]=> string(11) "mainPageBox" ["name"]=> string(8) "Historia" ["content"]=> NULL ["boxType"]=> string(4) "dark" ["gridType"]=> string(3) "1x1" ["slideshow"]=> bool(false) ["full"]=> bool(false) ["target"]=> bool(false) ["external_link"]=> NULL ["internal_link"]=> array(1) { [0]=> object(Document_Page)#431 (35) { ["title"]=> string(0) "" ["description"]=> string(0) "" ["keywords"]=> string(0) "" ["metaData"]=> array(0) { } ["type"]=> string(4) "page" ["prettyUrl"]=> string(0) "" ["css"]=> string(0) "" ["personas"]=> string(0) "" ["usePersona"]=> NULL ["module"]=> string(0) "" ["controller"]=> string(7) "default" ["action"]=> string(7) "gallery" ["template"]=> string(20) "/default/gallery.php" ["elements"]=> array(4) { ["contentGallery"]=> object(Document_Tag_Wysiwyg)#457 (9) { ["text"]=> string(5452) "

Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.

Im więcej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

(autor nieznany)

Na naukę nigdy nie jest za późno. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bełchatowie jest najlepszym dowodem na to, że aktywność w życiu wcale nie kończy się wraz z ukończeniem pracy zawodowej.

Bełchatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2005 roku. Od 2006 roku UTW działał pod patronatem Bełchatowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Od stycznia 2012 roku ideę Uniwersytetu kontynuuje Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie.

Program Uniwersytetu Trzeciego Wieku budowany jest w oparciu o zapotrzebowanie słuchaczy. Bogata oferta programowa ma na celu włączenie emerytów i rencistów do systemu kształcenia ustawicznego. Aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna wprowadza osoby starsze w nowy, a zarazem pełen wyzwań okres jesieni życia. Dlatego też bełchatowski UTW wychodzi naprzeciw słuchaczom, proponując ciekawą ofertę zajęć i wykładów.

Słuchacze mogą skorzystać z zajęć informatyki, psychologii, nauki języków obcych, rozwinąć swoją pasję podróżnika w sekcji turystycznej czy pośpiewać w chórze UTW. W trosce o sprawność fizyczną proponujemy basen, gimnastykę korekcyjną, jogę, taniec czy pilates. Zaś zdrowe samopoczucie zapewnia udział w zajęciach psychologii czy warsztatowej formy rozwoju osobistego. Słuchacze Uniwersytetu biorą także udział w wykładach o szerokiej tematyce. Dotyczą one zagadnień z dziedziny zdrowia, historii, kultury czy socjologii. Z myślą o słuchaczach przygotowywane są specjalne kursy i warsztaty. Wszystkie te formy aktywności są formą samorealizacji seniorów. Członkowie UTW biorą też udział w różnych projektach. W 2007/2008 został zrealizowany projekt ph. „Łączymy Pokolenia”. Środki finansowe UTW otrzymał od Fundacji Polsko-Amerykańskiej działającej przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Wspólnie z ZSP nr 4 w Bełchatowie realizowano ideę międzypokoleniowej wymiany doświadczeń w różnych dziedzinach życia. Zaś w 2012 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku wziął udział w projekcie „Integracja kobiet poprzez edukację dla dorosłych” w ramach programu Grundtvig. Gościliśmy też seniorki z Włoch i Bułgarii w ramach tego programu. Rok akademicki 2013/2014 obfitował w wiele ciekawych inicjatyw zrealizowanych dzięki Fundacji PGE m.in. „Międzypokoleniowy Wieczór Hiszpańsko-Włoski”, Warsztaty Stylizacji ph. ”Elegancja 50+” czy też Wieczór poetycko-muzyczny pt. „To jest najważniejsze”. Rok akademicki 2014/2015 był równie bogaty w ciekawe wydarzenia m.in. recital Jagi, artystki krakowskiej, która zaprezentowała piosenki z repertuaru francuskiej artystki Juliette Greco. Ten koncert mógł być zrealizowany w ramach dofinansowania z Fundacji PGE „Energia z serca”.

Kolejną ważna inicjatywą była realizacja projektu ph. Spotkanie Bożonarodzeniowe „Na góralską nutę”, który został dofinansowany przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S. A Oddział Kopalnia Bełchatów.
Uniwersytet Trzeciego Wieku stawia również na wymianę doświadczeń, stąd wizyta słuchaczy UTW z Piotrkowa Trybunalskiego ze sztuką pt. „Oburzające dropsy”, wizyta seniorek z Opoczna, które przedstawiły nam „Wigilię w tradycji opoczyńskiej” oraz odwiedziny Stowarzyszenia Twórców Ludowych z Łowicza, które zaprezentowało spektakl „Wilia u Ksinżoków”, wzbogacony o opowieści, przyśpiewki oraz wspaniałe łowickie rękodzieło. To również udział w Pikniku Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Sympozjum Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Organizacji Pozarządowych województwa łodzkiego.
Nowe kontakty, wymiana doświadczeń z innymi placówkami skierowanymi do osób 50 +, międzypokoleniowe inicjatywy są dla Bełchatowskiego Uniwersytetu nowym kierunkiem rozwoju.
W tym miejscu należy wspomnieć o międzypokoleniowej inicjatywie ph. „Na ludowa nutę”. To wydarzenie tworzyli słuchacze UTW, zrzeszeni w chórze PASJONATA wraz z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie.
Członkowie Uniwersytetu tworzą społeczność, która spotyka się nie tylko podczas zajęć, ale także poza nimi. Seniorzy spędzają razem swój wolny czas, organizują wspólne imprezy organizacyjne, bale, ogniska, majówki, wycieczki itp. Imprezą zrzeszającą środowisko osób 55+ jest Festiwal Drugiej Młodości, którego głównym celem jest propagowanie nowoczesnych form aktywizacji seniorów. Z myślą o słuchaczach UTW w Miejskim Centrum Kultury powstał Filmowy Klub Seniora, który stawia na ciekawe i ambitne kino.Warsztaty, seminaria, lektoraty językowe oraz wykłady organizowane przez UTW stwarzają okazję nie tylko do pogłębienia lub zdobycia nowej wiedzy, ale także do nawiązania nowych przyjaźni i rozwinięcia kontaktów towarzyskich.

Uniwersytety III Wieku, takie jak ten w Bełchatowie, odgrywają dużą rolę społeczną zmieniając sposób postrzegania osób starszych. Jest też miejscem w którym seniorzy czują się potrzebni i docenieni.

 

 

 

" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(14) "contentGallery" ["documentId":protected]=> int(159) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["gallery"]=> object(Document_Tag_Href)#458 (12) { ["id"]=> NULL ["type"]=> NULL ["subtype"]=> NULL ["element"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "gallery" ["documentId":protected]=> int(159) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["newsBox"]=> object(Document_Tag_Multihref)#459 (10) { ["elements"]=> array(0) { } ["elementIds"]=> array(0) { } ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "newsBox" ["documentId":protected]=> int(159) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["title"]=> object(Document_Tag_Input)#460 (9) { ["text"]=> string(38) "Uniwersytet Trzeciego Wieku - Historia" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(5) "title" ["documentId":protected]=> int(159) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } } ["versions"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["contentMasterDocumentId"]=> NULL ["id"]=> int(159) ["parentId"]=> int(14) ["parent"]=> NULL ["key"]=> string(8) "historia" ["path"]=> string(29) "/uniwersytet-trzeciego-wieku/" ["index"]=> int(4) ["published"]=> bool(true) ["creationDate"]=> int(1396352555) ["modificationDate"]=> int(1439368930) ["userOwner"]=> int(0) ["userModification"]=> int(7) ["userPermissions"]=> NULL ["dependencies"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["resource":protected]=> NULL } } ["download"]=> NULL ["slideshowImages"]=> NULL ["backgroundImg"]=> object(Asset_Image)#461 (23) { ["type"]=> string(5) "image" ["id"]=> int(105) ["parentId"]=> int(104) ["parent"]=> NULL ["filename"]=> string(19) "kafelek_zielony.jpg" ["path"]=> string(7) "/varia/" ["mimetype"]=> string(10) "image/jpeg" ["creationDate"]=> int(1396002738) ["modificationDate"]=> int(1396439360) ["stream"]=> NULL ["userOwner"]=> NULL ["userModification"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["versions"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["customSettings"]=> array(3) { ["imageWidth"]=> int(3675) ["imageHeight"]=> int(2115) ["imageDimensionsCalculated"]=> bool(true) } ["dependencies"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["_dataChanged":protected]=> bool(false) ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(17) "pimcore_asset_105" } ["lazyLoadedFields"]=> NULL ["o_published"]=> bool(true) ["o_class"]=> NULL ["o_versions"]=> NULL ["o___loadedLazyFields"]=> array(0) { } ["scheduledTasks"]=> NULL ["omitMandatoryCheck":protected]=> bool(false) ["o_id"]=> int(4556) ["o_parentId"]=> int(837) ["o_parent"]=> NULL ["o_type"]=> string(6) "object" ["o_key"]=> string(8) "historia" ["o_path"]=> string(11) "/boksy/utw/" ["o_index"]=> int(0) ["o_creationDate"]=> int(1456751370) ["o_modificationDate"]=> int(1456751383) ["o_userOwner"]=> int(7) ["o_userModification"]=> int(7) ["o_properties"]=> NULL ["o_hasChilds"]=> NULL ["o_dependencies"]=> NULL ["o_childs"]=> NULL ["o_locked"]=> NULL ["o_elementAdminStyle"]=> NULL ["lastGetChildsObjectTypes":"Object_Abstract":private]=> array(0) { } ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(19) "pimcore_object_4556" }

Historia

więcej
object(Object_MainPageBox)#463 (41) { ["o_classId"]=> int(2) ["o_className"]=> string(11) "mainPageBox" ["name"]=> string(39) "Fotografie Uniwersytetu Trzeciego Wieku" ["content"]=> NULL ["boxType"]=> string(4) "dark" ["gridType"]=> string(3) "1x1" ["slideshow"]=> bool(false) ["full"]=> bool(false) ["target"]=> bool(false) ["external_link"]=> NULL ["internal_link"]=> array(1) { [0]=> object(Document_Page)#439 (36) { ["title"]=> string(0) "" ["description"]=> string(0) "" ["keywords"]=> string(0) "" ["metaData"]=> array(0) { } ["type"]=> string(4) "page" ["prettyUrl"]=> string(0) "" ["css"]=> string(0) "" ["personas"]=> string(0) "" ["usePersona"]=> NULL ["module"]=> string(0) "" ["controller"]=> string(7) "default" ["action"]=> string(3) "box" ["template"]=> string(16) "/default/box.php" ["elements"]=> array(9) { ["boxList"]=> object(Document_Tag_Multihref)#464 (10) { ["elements"]=> array(0) { } ["elementIds"]=> array(35) { [0]=> array(4) { ["id"]=> int(8085) ["path"]=> string(48) "/boksy/utw/fotogaleria/2017/03/relacja-z-wykladu" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [1]=> array(4) { ["id"]=> int(7578) ["path"]=> string(45) "/boksy/utw/fotogaleria/2017/01/chor-pasjonata" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [2]=> array(4) { ["id"]=> int(7324) ["path"]=> string(45) "/boksy/relacje-z-wydarzen/2016/12/koledowanie" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [3]=> array(4) { ["id"]=> int(7271) ["path"]=> string(46) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/12/klub-rekodziela" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [4]=> array(4) { ["id"]=> int(7349) ["path"]=> string(38) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/12/wigilia" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [5]=> array(4) { ["id"]=> int(6818) ["path"]=> string(47) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/10/grupa-rekodziela" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [6]=> array(4) { ["id"]=> int(6635) ["path"]=> string(46) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/10/inauguracja-utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [7]=> array(4) { ["id"]=> int(5549) ["path"]=> string(41) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/06/piknik-utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [8]=> array(4) { ["id"]=> int(5212) ["path"]=> string(41) "/boksy/relacje-z-wydarzen/2016/05/10lecie" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [9]=> array(4) { ["id"]=> int(5367) ["path"]=> string(46) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/06/zakonczenie-utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [10]=> array(4) { ["id"]=> int(4234) ["path"]=> string(47) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/01/utw_w_dps_koledy" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [11]=> array(4) { ["id"]=> int(3363) ["path"]=> string(37) "/boksy/relacje-z-wydarzen/2015/10/utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [12]=> array(4) { ["id"]=> int(2806) ["path"]=> string(47) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/05/zakonczenie_roku" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [13]=> array(4) { ["id"]=> int(2758) ["path"]=> string(50) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/05/festiwal_2_mlodosci" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [14]=> array(4) { ["id"]=> int(2608) ["path"]=> string(42) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/05/kozakiewicz" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [15]=> array(4) { ["id"]=> int(2480) ["path"]=> string(50) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/04/warsztaty_teatralne" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [16]=> array(4) { ["id"]=> int(2345) ["path"]=> string(48) "/boksy/relacje-z-wydarzen/2015/04/na_ludowa_nute" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [17]=> array(4) { ["id"]=> int(2075) ["path"]=> string(54) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/02/wizyta_bozonarodzeniowa" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [18]=> array(4) { ["id"]=> int(2962) ["path"]=> string(41) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/06/piknik_utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [19]=> array(4) { ["id"]=> int(1896) ["path"]=> string(43) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/inauguracja_utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [20]=> array(4) { ["id"]=> int(1833) ["path"]=> string(64) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/wigilia-uniwersytetu-trzeciego-wieku" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [21]=> array(4) { ["id"]=> int(838) ["path"]=> string(51) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/piknik_integracyjny_utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [22]=> array(4) { ["id"]=> int(904) ["path"]=> string(42) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/pierwsza_pomoc" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [23]=> array(4) { ["id"]=> int(888) ["path"]=> string(80) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/91_urodziny_sluchacza_utw_pana_apoloniusza_anpergera" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [24]=> array(4) { ["id"]=> int(984) ["path"]=> string(50) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/wigilia-utw-po-lowicku" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [25]=> array(4) { ["id"]=> int(1001) ["path"]=> string(67) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/wymiana_doswiadczen_miedzypokoleniowych" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [26]=> array(4) { ["id"]=> int(1016) ["path"]=> string(62) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/dictat_na_salonie_poezji_w_wiedniu" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [27]=> array(4) { ["id"]=> int(1050) ["path"]=> string(69) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/uroczyste-otwarcie-roku-akademickiego-utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [28]=> array(4) { ["id"]=> int(1072) ["path"]=> string(72) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/uroczyste-zakonczenie-roku-akademickiego-utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [29]=> array(4) { ["id"]=> int(1096) ["path"]=> string(73) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/miedzypokoleniowy-wieczor-hiszpansko---wloski" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [30]=> array(4) { ["id"]=> int(1120) ["path"]=> string(58) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/warsztaty-stylizacji-elegancja" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [31]=> array(4) { ["id"]=> int(1128) ["path"]=> string(78) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/spotkanie-wigilijne-w-fundacji-rozwoju-gminy-zelow" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [32]=> array(4) { ["id"]=> int(1145) ["path"]=> string(82) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/spotkanie-bozonarodzeniowe-utw-w-tradycji-opoczynskiej" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [33]=> array(4) { ["id"]=> int(1153) ["path"]=> string(79) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/xviii-przeglad-tworczosci-seniorow-w-skierniewicach" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [34]=> array(4) { ["id"]=> int(5368) ["path"]=> string(54) "/boksy/utw/fotogaleria/boks_dla_relacji_z_wydarzen_mck" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } } ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "boxList" ["documentId":protected]=> int(118) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["contentBoxBottom"]=> object(Document_Tag_Wysiwyg)#465 (9) { ["text"]=> string(0) "" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(16) "contentBoxBottom" ["documentId":protected]=> int(118) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["contentBoxTop"]=> object(Document_Tag_Wysiwyg)#466 (9) { ["text"]=> string(0) "" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(13) "contentBoxTop" ["documentId":protected]=> int(118) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["contentGallery"]=> object(Document_Tag_Wysiwyg)#467 (9) { ["text"]=> string(0) "" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(14) "contentGallery" ["documentId":protected]=> int(118) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["date"]=> object(Document_Tag_Date)#468 (9) { ["date"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(4) "date" ["documentId":protected]=> int(118) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["gallery"]=> object(Document_Tag_Href)#469 (12) { ["id"]=> int(383) ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(6) "object" ["element"]=> NULL ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "gallery" ["documentId":protected]=> int(118) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["newsBox"]=> object(Document_Tag_Multihref)#470 (10) { ["elements"]=> array(0) { } ["elementIds"]=> array(26) { [0]=> array(4) { ["id"]=> int(5367) ["path"]=> string(46) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/06/zakonczenie-utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [1]=> array(4) { ["id"]=> int(5224) ["path"]=> string(38) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/05/10lecie" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [2]=> array(4) { ["id"]=> int(4234) ["path"]=> string(47) "/boksy/utw/fotogaleria/2016/01/utw_w_dps_koledy" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [3]=> array(4) { ["id"]=> int(3363) ["path"]=> string(37) "/boksy/relacje-z-wydarzen/2015/10/utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [4]=> array(4) { ["id"]=> int(2962) ["path"]=> string(41) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/06/piknik_utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [5]=> array(4) { ["id"]=> int(2806) ["path"]=> string(47) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/05/zakonczenie_roku" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [6]=> array(4) { ["id"]=> int(2758) ["path"]=> string(50) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/05/festiwal_2_mlodosci" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [7]=> array(4) { ["id"]=> int(2608) ["path"]=> string(42) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/05/kozakiewicz" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [8]=> array(4) { ["id"]=> int(2480) ["path"]=> string(50) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/04/warsztaty_teatralne" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [9]=> array(4) { ["id"]=> int(2345) ["path"]=> string(48) "/boksy/relacje-z-wydarzen/2015/04/na_ludowa_nute" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [10]=> array(4) { ["id"]=> int(2075) ["path"]=> string(54) "/boksy/utw/fotogaleria/2015/02/wizyta_bozonarodzeniowa" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [11]=> array(4) { ["id"]=> int(1896) ["path"]=> string(43) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/inauguracja_utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [12]=> array(4) { ["id"]=> int(1833) ["path"]=> string(64) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/wigilia-uniwersytetu-trzeciego-wieku" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [13]=> array(4) { ["id"]=> int(838) ["path"]=> string(51) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/piknik_integracyjny_utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [14]=> array(4) { ["id"]=> int(904) ["path"]=> string(42) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/pierwsza_pomoc" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [15]=> array(4) { ["id"]=> int(888) ["path"]=> string(80) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/91_urodziny_sluchacza_utw_pana_apoloniusza_anpergera" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [16]=> array(4) { ["id"]=> int(984) ["path"]=> string(50) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/wigilia-utw-po-lowicku" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [17]=> array(4) { ["id"]=> int(1001) ["path"]=> string(67) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/wymiana_doswiadczen_miedzypokoleniowych" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [18]=> array(4) { ["id"]=> int(1016) ["path"]=> string(62) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/dictat_na_salonie_poezji_w_wiedniu" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [19]=> array(4) { ["id"]=> int(1050) ["path"]=> string(69) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/uroczyste-otwarcie-roku-akademickiego-utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [20]=> array(4) { ["id"]=> int(1072) ["path"]=> string(72) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/uroczyste-zakonczenie-roku-akademickiego-utw" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [21]=> array(4) { ["id"]=> int(1096) ["path"]=> string(73) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/miedzypokoleniowy-wieczor-hiszpansko---wloski" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [22]=> array(4) { ["id"]=> int(1120) ["path"]=> string(58) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/warsztaty-stylizacji-elegancja" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [23]=> array(4) { ["id"]=> int(1128) ["path"]=> string(78) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/spotkanie-wigilijne-w-fundacji-rozwoju-gminy-zelow" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [24]=> array(4) { ["id"]=> int(1145) ["path"]=> string(82) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/spotkanie-bozonarodzeniowe-utw-w-tradycji-opoczynskiej" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } [25]=> array(4) { ["id"]=> int(1153) ["path"]=> string(79) "/boksy/utw/fotogaleria/2014/xviii-przeglad-tworczosci-seniorow-w-skierniewicach" ["type"]=> string(6) "object" ["subtype"]=> string(11) "mainPageBox" } } ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(7) "newsBox" ["documentId":protected]=> int(118) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["title"]=> object(Document_Tag_Input)#471 (9) { ["text"]=> string(40) "Fotogaleria Uniwersytetu Trzeciego Wieku" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(5) "title" ["documentId":protected]=> int(118) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } ["titleBox"]=> object(Document_Tag_Input)#472 (9) { ["text"]=> string(0) "" ["options":protected]=> NULL ["name":protected]=> string(8) "titleBox" ["documentId":protected]=> int(118) ["resource":protected]=> NULL ["controller":protected]=> NULL ["view":protected]=> NULL ["editmode":protected]=> NULL ["inherited":protected]=> bool(false) } } ["versions"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["contentMasterDocumentId"]=> NULL ["id"]=> int(118) ["parentId"]=> int(14) ["parent"]=> NULL ["key"]=> string(15) "fotogaleria-utw" ["path"]=> string(29) "/uniwersytet-trzeciego-wieku/" ["index"]=> int(6) ["published"]=> bool(true) ["creationDate"]=> int(1396013021) ["modificationDate"]=> int(1490342752) ["userOwner"]=> int(0) ["userModification"]=> int(7) ["userPermissions"]=> NULL ["dependencies"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(20) "pimcore_document_118" } } ["download"]=> NULL ["slideshowImages"]=> NULL ["backgroundImg"]=> object(Asset_Image)#473 (23) { ["type"]=> string(5) "image" ["id"]=> int(105) ["parentId"]=> int(104) ["parent"]=> NULL ["filename"]=> string(19) "kafelek_zielony.jpg" ["path"]=> string(7) "/varia/" ["mimetype"]=> string(10) "image/jpeg" ["creationDate"]=> int(1396002738) ["modificationDate"]=> int(1396439360) ["stream"]=> NULL ["userOwner"]=> NULL ["userModification"]=> NULL ["properties"]=> NULL ["versions"]=> NULL ["locked"]=> NULL ["customSettings"]=> array(3) { ["imageWidth"]=> int(3675) ["imageHeight"]=> int(2115) ["imageDimensionsCalculated"]=> bool(true) } ["dependencies"]=> NULL ["childs"]=> NULL ["hasChilds"]=> NULL ["scheduledTasks"]=> NULL ["_dataChanged":protected]=> bool(false) ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(17) "pimcore_asset_105" } ["lazyLoadedFields"]=> NULL ["o_published"]=> bool(true) ["o_class"]=> NULL ["o_versions"]=> NULL ["o___loadedLazyFields"]=> array(0) { } ["scheduledTasks"]=> NULL ["omitMandatoryCheck":protected]=> bool(false) ["o_id"]=> int(4557) ["o_parentId"]=> int(837) ["o_parent"]=> NULL ["o_type"]=> string(6) "object" ["o_key"]=> string(14) "fotografie_utw" ["o_path"]=> string(11) "/boksy/utw/" ["o_index"]=> int(0) ["o_creationDate"]=> int(1456751406) ["o_modificationDate"]=> int(1456751425) ["o_userOwner"]=> int(7) ["o_userModification"]=> int(7) ["o_properties"]=> NULL ["o_hasChilds"]=> NULL ["o_dependencies"]=> NULL ["o_childs"]=> NULL ["o_locked"]=> NULL ["o_elementAdminStyle"]=> NULL ["lastGetChildsObjectTypes":"Object_Abstract":private]=> array(0) { } ["resource":protected]=> NULL ["____pimcore_cache_item__"]=> string(19) "pimcore_object_4557" }

Fotografie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej

Organizator

Miasto Bełchatów