Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Koncert charytatywny dla Natanka

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się 20 stycznia o godzinie 16:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Na scenie zagrają, m.in.: Vernissage, Sutari oraz Szymon B., a podczas koncertu zostanie przeprowadzona aukcja charytatywna na rzecz chorego Natanka.

Wstęp wolny.

Wykonawcy:

Centrum Tańca i Kultury UP Studio
Systematycznie od 5 lat tworzy i realizuje profesjonalne zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Cały zespół głęboko wierzy, że za pomocą lekcji tańca pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną, umysłową, oraz emocjonalną swoich kursantów. Dzięki temu, po zajęciach z takich technik, jak: cha-cha, walc angielski, salsa, taniec współczesny, hip-hop, break dance, cheerleaders czy twerk i dancehall, każdy wychodzi zmęczony, ale zadowolony!

Zuzia Rychlik
Ma 13 lat i uczy się gry na saksofonie w drugiej klasie Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Bełchatowie, u Pana Adama Wojtasika. Gra także na pianinie. W klasie 4 i 5 uczęszczała na lekcje śpiewu do Pana Andrzeja Gralińskiego – opiekunka grupy wokalnej A'Vista, działającej w MCK Bełchatów. Należy do Scholi Vox Miriam przy Kościele NMP Matki Kościoła i Św. Barbary. Ma za sobą liczne nagrody na konkursach i Festiwalach.

Dubkultura
Zespół, którego członków połączyło wspólne zamiłowanie do jamajskich brzmień. Formacja powstała latem 2017 roku, w Bełchatowie, głównie z chęci robienia własnej, bezkompromisowej odsłony gatunku muzyki reggae. Jedną z kluczowych inspiracji dla zespołu była także chęć kontynuowania, tego co zaczęli w latach 90 ich starsi koledzy, z grupy Basskultura.

Projekt Przemysłowa
Underground w naziemnej odsłonie. Zespół porusza się w estetyce wynikającej z zestawienia kilku pozornie nieprzystających do siebie stylów, takich jak rock progresywny/cold wave/space rock czy też wczesny garage punk. Grupa gra w obecnym składzie od grudnia 2016r.

Układ Słoneczny
Grupa powstała w 2014roku, całkiem przypadkowo, po spotkaniu basisty Rafała i perkusisty Piotra, którzy zapragnęli grać muzykę reggae. Po kilku latach grania i perturbacjach w składzie, obecnie Układ Zamknięty tworzą: Monia, Maciek, Łukasz, Mariusz, Marcin oraz Rafał.

Szymon B
Zespół powstał z inicjatywy lidera grupy – Jacka Łukasińskiego.
Szymon B poszukiwany był przez ludzi kochających melodyjne, gitarowe granie.

SUTARI
Zespół tworzą trzy artystki z pogranicza muzyki i teatru – Basia Songin, Kasia Kapela i Zosia Zembrzuska. Zespół zadebiutował w 2012 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „NowaTradycja”, zdobywając II nagrodę jury i nagrodę publiczności. Wkrótce potem został ogłoszony przez dziennikarzy specjalizujących się w muzyce etno/folk/world „Najciekawszym nowym zespołem roku 2012”. Zwyciężczynie 10. edycji „Battle of the Bands”, konkursu organizowanego przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata – World Music Network.
Zespół wielokrotnie występował zarówno na najważniejszych festiwalach w Polsce jak i przed międzynarodową publicznością, m.in. w Belgii, USA, Estonii, Brazylii, Niemczech, Danii.
Grupa Sutari jako jeden z niewielu polskich zespołów, nagrała sesję muzyczną dla kultowego amerykańskiego radia KEXP. Do tej pory, zespół wydał dwie płyty – „WIANO” (2014) oraz „OSTY” (2017)

NANUQ
Swoje numery publikuje w sieci pod pseudonimem NANUQ, co w języku Inuitów oznacza „Białego Niedźwiedzia”. Imię to przyjęła, by wyrazić szacunek do natury i poczuć w sobie siłę równą sile niedźwiedzia. Zanim stała się NANUQ, jeszcze jako Nikola Pustała brała udział w programie Must Be The Music, gdzie udało jej się dotrzeć do półfinału. Dorastała wśród muzyki. Dzisiaj mieszka w Łodzi i tworzy alternatywną muzykę elektroniczną, pisze teksty oraz nagrywa teledyski homemade. Stara się mieć jak najwięcej czasu na tworzenie muzyki - jeśli przez pewien czas nie zrobi jakiegoś „bita”, jej życie traci kawałek sensu.

VERNISSAGE
Zespół powstał 2008 roku z inicjatywy basisty Witka Rajczaka, w Zduńskiej Woli.
Obecny skład stanowią muzycy z różnych miast województwie łódzkiego: Łodzi, Bełchatowa, Łasku i Zduńskiej Woli.
Vernissage wciąż gromadzi nowych fanów, a na koncie osiągnięć ma już kilka utworów z pierwszych miejsc list przebojów. Szerokie spektrum proponowanej muzyki znajduje zwolenników wśród słuchaczy w różnym przedziale wiekowym. Gatunek można śmiało zakwalifikować jako hard rock z lekką nutą progresji.

Skład:
“Czarna” Aleksandra Henkiel – wokal
Sylwek Paprocki – gitara
Witek Rajczak – bas
Jarek Piestrzyński – klawisze
Sebastian Werner – perkusja


 


 

Organizator

Miasto Bełchatów