Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

XXIV Mały Konkurs Recytatorski

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza do udziału w XXIV Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 13.04.2018 o godzinie 10:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK Gigantów Mocy. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów bełchatowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Słowo - ciągle najważniejszy element codziennej komunikacji ludzi. Odpowiednio użyte słowa, mogą dostarczyć niezwykłych przeżyć i emocji, stając się sztuką samą w sobie. Sztuka słowa będzie rządzić podczas XXIV Małego Konkursu Recytatorskiego, w ramach którego dzieci oraz młodzież zaprezentują swoje recytatorskie umiejętności. Zrobią to podczas dwóch przeglądów: szkolnego (mającego na celu wyłonienie po dwóch recytatorów z każdej grupy wiekowej) oraz miejskiego, podczas którego wybrani recytatorzy staną do finałowej części konkursu i powalczą o Złotą Maskę.
Każdy uczestnik może wykonać jeden wiersz (opublikowany w książkach lub
prasie literackiej) a czas wykonania utworu nie może przekroczyć 5 minut.

Konkurs odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych:
Szkoły Podstawowe, klasy I – III
Szkoły Podstawowe, klasy IV – VI
Szkoły Podstawowe, klasy VII
Gimnazja, klasy I – III

W przypadku repertuaru dwóch pierwszych, najmłodszych kategorii wiekowych – mile widziane w wiersze o tematyce przyrodniczej lub ekologicznej.

Zgłoszenia do konkursu (wypełniona Karta Uczestnika oraz podpisane oświadczenie) przyjmowane są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury (Pl. Narutowicza 1a) do 30.03.2018r.
Karta Uczestnika, Oświadczenia oraz Regulamin konkursu do pobrania poniżej.

Regulamin, Karta Zgłoszenia oraz Oświadczenie

Organizator

Miasto Bełchatów