Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Światowy Dzień Czytania Tolkiena w MCK

25 marca po raz piętnasty fani twórczości J. R. R. Tolkiena świętować będą Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W tym roku miłośnicy niewielkich, acz dzielnych hobbitów, dostojnych elfów oraz wojowniczych krasnoludów po raz pierwszy będą mogli uczestniczyć w obchodach tego wydarzenia w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

Pierwsze obchody Światowego Dnia Czytania Tolkiena odbyły się w 2003 roku z inicjatywy angielskiego The Tolkien Society. W tolkienowskim świecie 25 marca jest wielkim świętem – to tego dnia obchodzony jest Upadek Saurona oraz zakończenie Wojny o Pierścień.

W tym roku bełchatowscy fani pisarza będą mogli świętować razem z mieszkańcami Śródziemia. W ramach wydarzenia przygotowany jest szereg atrakcji:

- Wspólne czytanie ulubionych fragmentów z dowolnie wybranych dzieł Tolkiena

- Quiz wiedzy z zakresu „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”, zarówno wersji książkowych, jak i filmowych. Dla zwycięzcy przygotowaliśmy wyjątkową nagrodę główną!

- Prezentacja książek J. R. R. Tolkiena oraz poświęconych pisarzowi i jego dziełom. Zachęcamy do przynoszenia swoich egzemplarzy.

- Możliwość zagrania w gry planszowe i karciane w klimatach fantasy.

A wszystko to w nastrojowej oprawie wizualnej i muzycznej nawiązującej do dzieł Tolkiena.

Zapraszamy więc do wyruszenia z nami w magiczną podróż do krain Śródziemia. Zaczniemy grami planszowymi o godzinie 14:00, kolejne atrakcje od godziny 16:00.

 

Organizator

Miasto Bełchatów