Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Przyjdź pokrzyczeć na poetów!”, czyli slam bełchatowski

21 marca po raz osiemnasty obchodzony będzie Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji z Miejskim Centrum Kultury odbędzie się slam poetycki oraz spotkanie z poetą Maciejem Robertem. Hasło tegorocznego slamu to: „Przyjdź pokrzyczeć na poetów!”.

Slam jest konkursem nietypowym – głownie dlatego, że o tym, kto zwycięży, decyduje publiczność. Podczas pojedynku poeci czytają lub recytują swoje wiersze, a recenzje stanowią reakcje widowni. Zadaniem odbiorcy jest żywiołowo reagować na przekaz ze sceny - nie tylko klaskać, ale i tupać, krzyczeć, gwizdać.

Wszystkich twórców, którzy chcą wziąć udział w poetyckich potyczkach, zachęcamy do wysyłania zgłoszeń na adres onlydraska@o2.pl. W mailu prosimy napisać kilka słów o sobie. Liczba uczestników ograniczona! Jeśli ilość zgłoszeń nie przekroczy określonej liczby, możliwe będą zapisy w dniu, a nawet w trakcie trwania pojedynku.

W ramach obchodów Dnia Poezji w MCK odbędzie się także spotkanie z poetą Maciejem Robertem, który zaprezentuje swoje wiersze, zdradzi, gdzie szuka inspiracji oraz opowie historię związaną z powstaniem najnowszego tomu poezji pt. ”Nautilus”.

Maciej Robert urodził się i mieszka w Łodzi. Poza tym, że pisze wiersze, jest także dziennikarzem, krytykiem literackim i filmowym, redaktorem czasopisma „Tygiel Kultury”. Prowadzi także bloga poświęconego literaturze Europy Środkowej pn. „Czytam centralnie”. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich, a  w 2015 roku znalazł się w gronie pięciu poetów, którzy zostali nominowani do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

Organizator

Miasto Bełchatów