Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Karczma pod białym łabędziem" otworzy się w Miejskim Centrum Kultury

Już 1 kwietnia Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl pt. ”Karczma pod białym łabędziem” w wykonaniu Teatru ANIMAGIA. Przedstawienie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru.

Sztuka jest metaforyczną historią o uwikłaniu człowieka w dziejowe niepokoje, społeczne okowy,  bezsilnego w obliczu niestałości losu. Wszystkie te doświadczenia stają się udziałem głównej bohaterki, która pochłaniana jest przez samonapędzającą się machinę podłości, bestialstwa, chciwości i moralnego zepsucia.

Inspiracją dla twórców były obrazy światowej sławy artystów: „Wędrowiec” Hieronima Boscha oraz „Szalona Małgorzata” Pietera Bruegela.

Spektakl rozegra się 1 kwietnia o godzinie 18:00 na deskach sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy. Wstęp wolny!

Teatr Lalkowy ANIMAGIA powstał w 1989 roku w Żytnie z inicjatywy Krystyny i Michała Zaskórskich. Wszystkie wystawiane spektakle powstały w oparciu o autorskie scenariusze i przy wykorzystaniu własnej oprawy plastycznej.Teatr ANIMAGIA prezentował się i zdobywał nagrody na licznych festiwalach krajowych  międzynarodowych. Teatr został dwukrotnie nagrodzony przez Ministra Kultury i Sztuki, a w 1998 roku został laureatem „Złotej Maski” – nagrody przyznawanej za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej.

Organizator

Miasto Bełchatów