Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Spektakl "Próby" w wyk. grupy BAT-PKP

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spektakl "Próby", w wyk. grupy teatralnej BAT – PKP, który odbędzie się 30 września o godzinie 17:00, w ramach XXIII Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em.

Jak powstaje spektakl? Jak tworzy się magia teatru? Jaką rolę pełni aktor w całej skomplikowanej teatralnej machinie? Spektakl "Próby" jest odpowiedzią na te pytania. Ale czy ich rozwikłanie jest w ogóle możliwe...? Relacje między reżyserem a aktorami mają bardzo złożony charakter. Cały czas toczy się swoista walka o dominację na scenie. Do tego jeszcze dochodzi problem utożsamiania się aktorów z postaciami, które mają być przez nich kreowane na scenie. Wypowiedzi rzeczywiste, codzienne, mieszają się z tekstem autora scenariusza. Powoduje to liczne nieporozumienia.
Gdzie zatem powstaje sztuka teatru? Na próbach czy podczas gotowego już spektaklu?

Trzy aktorki, trzech aktorów, reżyser i ich zmagania w czasie prób. Do tego zabawne sytuacje i barwny język. To wszystko można znaleźć w najnowszej produkcji grupy teatralnej BAT – PKP, wyreżyserowanej przez Katarzynę Pawłowską.
Spektakl odbędzie się w sali teatralno - widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy

Wstęp wolny.

Organizator

Miasto Bełchatów