Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„ONY” - spektakl grupy BAT-PKP

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl, pt. „Ony” w wykonaniu grupy BAT – PKP, który odbędzie się 19 października o godzinie 18:00, w ramach XXIII Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em.

Dojrzewanie. Jeden z ważniejszych etapów życia. Barwny, widowiskowy, pouczający. Ciekawy na tyle, że stał się przedmiotem zainteresowania młodych aktorów. Kto jak kto, ale młodzież o dojrzewaniu wie sporo!

Spektakl grupy BAT-PKP, pt. „Ony” to taka nie-bajka dla dorosłej młodzieży. Niezwykle prosta metafora dojrzewania, swoistego przejścia ze świata dziecięcego w dojrzałość i starość. Tytułowy Ony to nie do końca on. To też nie ona. Ani ono, bo przecież przestaje być dzieckiem. To ktoś niedookreślony – porzucony, zagubiony. Widz poznaje postać podczas spektaklu. Tu i teraz. Bohater stopniowo dorasta do uczciwego spojrzenia na siebie i otaczający go świat. Na swej drodze spotyka różne postaci, które dookreślają świat rzeczywisty przepuszczony przez naiwną i dziecięcą optykę. Tułaczka Onego trwa aż do przemiany w starca. Po drodze spotka całą galerię baśniowych postaci, które wpływają na jego wybory i postrzeganie rzeczy.
Spektakl powstał w oparciu o sztukę Marty Guśniowskiej, pt. "Ony".
Wstęp wolny.

Na scenie zagra Grupa Teatralna BAT-PKP
W tytułowej roli Onego – Jakub Jasica
Reżyseria – Katarzyna Pawłowska
Scenografia – Monika Dziatkowiec.

Spektakl "Ony" odbywa się w ramach Programu, pn. "SPEKTRUM KULTURY", dofinansowanego przez PGE GiEK S.A.

Organizator

Miasto Bełchatów