Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Archipelag" - spektakl Teatru Tańca Caro

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spektakl Teatru Tańca Caro, pt. „Archipelag”, który odbędzie się 4 listopada o godzinie 19:00, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Pięciu tancerzy Teatru Tańca Caro, na scenie sali teatralno - widowiskowej stworzy obraz rodziny, ukazany w ponadczasowym ujęciu. Sceniczne postaci, każda ze swoją historią i pragnieniami, będą poruszać się w surrealistycznej przestrzeni zamieszkałej na stałe jedynie przez meble i ubrania.
„Archipelag” - pierwszy spektakl Macieja Kuźmińskiego dla Teatru Tańca Caro, to złożony z okruchów wspomnień kalejdoskop obrazów, ukazujący człowieka zawieszonego w przestrzeni, gdzie czas nie płynie linearnie. Powracające i pozornie niezwiązane ze sobą sceny nawiązują do współczesnego, fragmentarycznego świata, którego wirtualne i rzeczywiste sfery zlewają się między sobą.

W spektaklu, Kuźmiński w charakterystyczny dla siebie sposób ukazuje osamotnienie jednostki poprzez zamierzony brak dotyku fizycznego między aktorami. Często wykorzystywane przez niego wyraziste, barwne obrazy sceniczne potęgują wrażenie przemieszczania się aktorów w przestrzeni.Twórca kontrastuje to jednak z momentami zawieszenia, w których człowiek ukazany jest w zwolnionym tempie.

Teatr Tańca Caro z Siedlec to jeden z nielicznych instytucjonalnych teatrów tańca w kraju, który specjalizuje się w technikach: contemporary, modern dance, jazz dance oraz broadway jazz. Wśród realizowanych i planowanych przedstawień są zarówno duże formy musicalowe z udziałem orkiestry oraz chóru, jak i małe, kameralne formy choreograficzne. Teatr Tańca Caro od początku swojego istnienia wykształcił wielu wspaniałych tancerzy, dając początek scenicznej tradycji teatru tańca oraz kształtując środowisko zawodowych tancerzy w Siedlcach, którzy zdobywają laury na całym świecie.

Maciej Kuźmiński – choreograf, tancerz i wykładowca młodego pokolenia, kierownik artystyczny Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Jego prace, formalnie odważne i operujące osadzonym, dynamicznym ruchem, pokazywane były od 2014 r. ponad 70 razy w Niemczech, Izraelu, Brazylii, Austrii, Finlandii, Holandii, Słowenii, Czechach, Serbii, Ukrainie, Białorusi, Armenii, Gruzji, we Włoszech oraz wielokrotnie w Polsce. Twórca został laureatem znaczących nagród za choreografię. Maciej Kuźmiński ukończył z wyróżnieniem studia MA Choreography oraz BA Dance Theatre na konserwatorium Trinity Laban w Londynie.

Bilety na spektakl w cenie 10 zł do nabycia w kasach MCK oraz przez internethttp://bilety.mckbelchatow.pl

"Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca 2017"
Wydarzenie odbywa się w ramach Programu, pn. "SPEKTRUM KULTURY", dofinansowanego przez PGE GiEK S.A.

Organizator

Miasto Bełchatów