Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na najważniejsze taneczne wydarzenie roku - X Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje, które odbędą się w dniach 2 – 3 grudnia, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
Na parkiecie będzie rządzić taniec współczesny i nowoczesny.


Już po raz kolejny, najlepsze grupy taneczne z całej Polski, będą rywalizować na scenie Miejskiego Centrum Kultury, prezentując ciekawe choreografie z pogranicza wielu technik. Najważniejsze taneczne wydarzenie potrwa w tym roku dwa dni!

Tancerze przystąpią do turnieju w dwóch kategoriach:
Formy krótkie – do 5 minut, przeznaczone dla formacji prezentujących się w kategoriach: taniec współczesny oraz nowoczesny (sobota, 2 grudnia, od godziny: 11:00)
Formy długie – do 30 minut, przeznaczone dla teatrów tańca prezentujących formy spektaklowe (niedziela, 3 grudnia, od godziny: 13:00)

Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje będzie Grand Prix Prezydenta w wysokości 1500 zł., które otrzymają twórcy najlepszego pokazu. Wyróżniająca się technika, ciekawa choreografia – to główne elementy na które będzie zwracać uwagę Jury konkursu.
Wstęp wolny.

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia do pobrania poniżej.

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje:
Konkurs taneczny, cieszący się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Bełchatowa i okolic, zrzeszająca środowisko taneczne z całej Polski. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo - tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiskowa tanecznego Polski oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych.
Pierwszy konkurs odbył się w 2007 roku, pod nazwą: Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów POWER DANCE. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta, a od kilku lat Prezydent Miasta Bełchatowa sponsoruje nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu festiwalu.

 

 

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2017 odbywają się w ramach Programu, pn. "SPEKTRUM KULTURY", dofinansowanego przez PGE GiEK S.A.

Regulamin oraz Karta Zgłoszenia

Organizator

Miasto Bełchatów