Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Klub Podróżnika - Kirgistan

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się 18 stycznia o godzinie 18:00, w sali koncertowej MCK. Do Miejskiego Centrum Kultury, z prelekcją pt. „Kirgistan - konno i pieszo przez Niebiańskie Góry”, przyjedzie Jakub Czajkowski. Wstęp wolny.

Kirgistan – środkowoazjatycki, górzysty kraj nie bez powodu staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróżniczym. Odnajdziemy w nim zabytki Jedwabnego Szlaku, dziką przyrodę, gościnnych ludzi oraz wspaniałą kuchnię. To właśnie Kirgistan będzie bohaterem styczniowej edycji Klubu Podróżnika. O charakterze, zabytkach i turystycznym potencjale Kirgistanu opowie nam geograf oraz podróżnik – Jakub Czajkowski. 
Razem z nim, wyruszymy konno w Niebiańskie Góry, z czterotysięcznych szczytów będziemy podziwiać obłędne górskie krajobrazy a na koniec dotrzemy nad drugie największe górskie jezioro świata! To nie wszystko. Podczas spotkania wsiądziemy na konie i pogalopujemy przez stepy, odwiedzając kirgiskich pasterzy w ich jurtach.

Jakub Czajkowski
Geograf i podróżnik. Organizuje i pilotuje wyprawy przygodowe, trekkingowe, konne i rowerowe w różne miejsca na ziemi. Kilkakrotnie podróżował konno po Mongolii i wędrował po górskich pustkowiach Azji Środkowej. Przemierzał szlaki Tybetu, Indochin i syberyjską tajgę. Wielokrotnie organizował też trekkingi górskie w różnych pasmach Karpat. Pasjonuje się fotografią, dziką przyrodą i aktywnym wypoczynkiem, najlepiej na dystansie 100 km, z mapą i kompasem w dłoni.

Organizator

Miasto Bełchatów